'2018'de Formula 1 için hazırız'

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanı Serkan Yazıcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Formula 1 (F1) yarışlarının Türkiye'de yapılması için gerekli talimatları verdiğini söyledi.

12 Nisan 2017 Çarşamba - 16:10

Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın,  F1'in yeni CEO'su Chase Carey'i kabul ettiğini anımsattı. Cumhurbaşkanlığı  Külliyesi'ndeki kabulde İstanbul Park'ta F1 yarışları düzenlenmesinin gündeme  geldiğini belirten Yazıcı, "Cumhurbaşkanımız gerekli talimatları verdi. Bundan  sonraki süreç Gençlik ve Spor Bakanlığı, Formula 1 CEO'su ile İstanbul Park  işletmesi arasında işleyecek. 2018'de Formula 1 için hazırız." dedi.

Organizasyonun İstanbul'a alınması halinde Türkiye'ye turizm ve  ekonomide önemli katkıların sağlanacağını anlatan Yazıcı, "Daha önce üst üste 7  kez Türkiye'de yapılmıştı. Formula 1'in yeni bir patronu var. Carey,  Cumhurbaşkanımız ile tanışmak istedi. Ziyarette F1'de yapmak istediklerini  anlattı. Formula 1'in yeni CEO'su Carey, Türkiye'yi takvimde görmek istediğini  söyledi." ifadelerini kullandı.

Yazıcı, F1'in dünya genelinde ilgi gören önemli bir organizasyon  olduğunu ve yarışların İstanbul'dan dünyaya yayınlanacağını dile getirdi.

Türkiye'deki yarışseverlerin F1 efsanelerini yakından izleme fırsatı  bulacağını vurgulayan Yazıcı, şunları kaydetti:

"TOSFED olarak Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile en iyi F1  organizasyonunun yapılması için çalışacağız. Sorumluluğumuzun bilincindeyiz ve  yerine getireceğiz. İstanbul'dan dünyaya güzel bir mesaj vermiş olacağız. Herkes  F1'in geri dönmesini istiyor. Şimdilik her şey olumlu gidiyor. İstanbul Park,  dünyanın en iyi pistleri arasındadır. Organizasyon için en kısa zamanda olumlu  sonuçlar alacağımıza inanıyorum."