"Acı çektiğimizi göstermek istedik"

Barcelona Kulübü Başkanı Bartomeu: "Katalonya'nın durumunun ne olduğu ve nasıl acı çektiğimizi tüm dünyaya göstermek istedik"

02 Ekim 2017 Pazartesi - 1:15

Barcelona Kulübünün başkanı Jose Maria Bartomeu,  Katalonya'da yasa dışı referandum nedeniyle çıkan olaylardan dolayı seyircisiz  oynanan Las Palmas maçıyla ilgili "Katalonya'nın durumunun ne olduğu ve nasıl acı  çektiğimizi tüm dünyaya göstermek istedik." dedi. 
 
Bartomeu gazetecilere yaptığı açıklamada, "Katalonya'da olanları  (jandarma ve ulusal polisin müdahalesi) güçlü bir şekilde kınıyoruz. Barcelona  Kulübü her zaman kendi geleceğine karar verme hakkının ve demokratik ifade  özgürlüğünün yanında oldu. Bunlar Barça'nın tarihsel olarak savunduğu değerler ve  bizim yaptığımız da bu. Barça, halkın yanındadır." şeklinde konuştu.
 
Las Palmas maçına çıkmamaları halinde 6 puan kaybedeceklerini  hatırtlatan Bartomeu, maçın ertelenmesine ilişkin girişimlerinin kabul  edilmemesinden dolayı seyircisiz oynama kararını aldıklarını belirtti.  Bartomeu,  "Başkan olarak aldığım en zor karardı. Yöneticiler, futbolcular ve teknik heyet  hep birlikte toplandık. Barça'nın tüm dünyaya gönderebileceği en güçlü mesaj  buydu. Kararı ben aldım. Futbolcular, olanlardan dolayı çok endişeliydi. Bu  şekilde oynamanın mevcut duruma yardımcı olacağını düşündüler. Umarım bu güçlü  mesaj tüm dünyaya ulaşmıştır." ifadelerini kullandı.
 
Bartomeu,  ayrıca Profesyonel Futbol Ligi (LFP) kurumunun Las Palmas  maçını ertelemesi gerektiğini savunarak, LFP'nin kararına ilişkin itirazlarını  UEFA'ya yapacaklarını bildirdi.
 

Tüm Fikstür