"Altay, ciddiye alınması gereken bir takım"

Boluspor Teknik Direktörü Sait Karafırtınalar, Spor Toto 1. Lig'in 5. haftasında 16 Eylül Pazar günü konuk edecekleri Altay'ın ciddiye alınması gereken bir takım olduğunu belirterek, "Yine maksimum puanları alıp, ikinci milli takım arasına yine avantajlı girmek istiyoruz." dedi.

10 Eylül 2018 Pazartesi - 19:50

Karafırtınalar, kırmızı-beyazlı ekibin antrenmanından önce basın  mensuplarına yaptığı açıklamada, milli maç arasının tüm takımlara olduğu gibi  kendilerine de iyi geldiğini söyledi.
 
Bu arayı boş geçirmeyip bir hazırlık maçı yaptıklarını anımsatan  Karafırtınalar, "Eksiği olan ve ilk 4 maçta az süre alan oyuncular vardı. Onlar  için bir hazırlık maçı yaptık. O da gayet güzel geçti. Bir kişi haricinde hepsi  90 dakika oynadı. İstediğimizi aldık. Hafta içerisinde zaten hep çift idmanlarla  hazırlandık. Bugün de haftanın ilk idmanını yapıyoruz. Yarından itibaren yine  çift idmanla çalışmaya devam edeceğiz." diye konuştu.
 
"Altay çok ciddiye alınması gereken bir takım"
 
Sait Karafırtınalar, hafta sonu konuk edecekleri Altay'ı çok  önemsediklerini belirterek, "Önümüzde çok ciddi bir rakip var. Altay hem  deplasmanda hem de kendi sahasında oldukça başarılı. Bu sezon yeni çıkmalarına  rağmen güzel bir takım havasında. Geçen haftaki maçlarını izledim. Oldukça  başarılılar ve yabancı oyuncuları çok etkili. Çok deneyimli oyunculardan kurulu.  Altay çok ciddiye alınması gereken bir takım. Biz de onu yapacağız." ifadelerini  kullandı.
 
Çalışmalarına, ligin ilk 4 haftasında aldıkları galibiyetleri unutarak  devam ettiklerini de aktaran Karafırtınalar, şunları kaydetti:
 
"İlk dört haftayı biz tamamen unuttuk. Artık ikinci bir periyot  başladı. Yine maksimum puanları alıp, ikinci milli takım arasına yine avantajlı  girmek istiyoruz. Eğer bu süreci de aynı şekilde bitirirsek işin büyük bir  kısmını ilk yarı için bitirmiş olacağız. Mücadelemiz bunun için."
 
Altay maçı hazırlıkları
 
Boluspor, Altay ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdürdü.
 
Kırmızı-beyazlı ekip, kulübün Karaçayır Mahallesi'nde bulunan  tesislerinde yaptığı antrenmana koşu ve ısınma hareketleriyle başladı.
 
Daha sonra dayanıklılık çalışması yapan Bolu ekibi, haftanın ilk  antrenmanını dar alanda çift kale maçla tamamladı. 
 
İdmana, salonda çalışan Guido Koçer katılmadı.
 

Etiketler:
Tüm Fikstür