'Amacımız Türk futbolunu en üst noktaya taşımak'

TFF Başkanı Demirören: Amacımız Türk futbolunu en üst noktaya taşımak. Bunu yaparken de sizlere büyük görevler düşüyor.

06 Ocak 2018 Cumartesi - 20:33

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Temsilciler Kurulu  tarafından düzenlenen 2017-2018 sezonu Devre Arası Temsilciler Semineri'nin resmi  açılışı yapıldı.
 
Riva'da bulunan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim  Tesisleri'ndeki seminerin açılışına, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, başkan  vekilleri Servet Yardımcı, Hüsnü Güreli ve Ali Dürüst, yönetim kurulu üyeleri  Cengiz Zülfikaroğlu, Ali Düşmez, Mustafa Çağlar, Alaattin Aykaç, Mete Düren ve  Fuat Guguloğlu, genel sekreter Kadir Kardaş, Temsilciler Kurulu Başkanı  Abdurrahman Arıcı ve Tahkim Kurulu Başkanı Halit Fahri Gültekin katıldı.
 
Yıldırım Demirören, törende yaptığı konuşmada, temsilcilerin, futbol  ailesinin önemli bir parçası olduğunu dile getirerek, "TFF olarak amacımız Türk  futbolunu en üst noktaya taşımak. Bunu yaparken de sizlere büyük görevler  düşüyor." dedi.
 
"Sizler beni, yönetim kurulu arkadaşlarımızı ve federasyonumuzu temsil  ediyorsunuz. Bizler sizlere büyük bir emanet ve güven mührünü teslim ediyoruz. Bu  nedenle sizlerin her hareketi bizleri bağlıyor, raporlarınız bizleri  yönlendiriyor." ifadelerini kullanan Demirören, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
 "Federasyonun en hayati organı temsilcilerdir. Çünkü hukuk, disiplin  ve tahkim kurullarımız kararlarının yüzde 90'ını sizlerin raporlarıyla veriyor.  Sizler bizim gözümüzde maçların emniyeti, önleyici tedbirlerinizle keyifli  müsabakalar izlenmesini sağlayan aktörlersiniz. İlk yarı itibarıyla genel  performansınızı başarılı buluyoruz. Bazen hatalarınız oldu ama bunlardan ders  çıkarttığınıza inanıyoruz."
 
 Yıldırım Demirören, temsilciler ile iletişim konusunda kulüp ve  başkanlardan şikayetler aldıklarını vurgulayarak, "Sonuçta başkanlarımız,  kurumlarını temsil eden kişiler. Kulüplerinin haklarını korumak istiyorlar.  Tavırlarınıza çok dikkat ediniz, diyaloglarınızı sağlam kurunuz. Sert değil,  çözümcü olunuz. Yine sizlerden ikinci yarıda çok önemli beklentilerimiz var.  Bizim kırmızı çizgilerimiz şiddet ve küfür. En büyük arzumuz küfrü, şiddeti  statlarımızdan yok etmek. Bu konuda ne gerekiyorsa yapmalısınız." ifadelerini  kullandı.
 
Temsilcilerden takım ayrımı yapmadan talimatları uygulamalarını  isteyen Demirören, şöyle devam etti:
 
"İyi temsilcilik kulüplere bol ceza kesecek raporlar yazmak değil,  sezgileri, kararları ve tedbirleriyle müsabakanın güvenliğini sağlamaktır. Çifte  standarda asla yol açmayınız. Özellikle merdiven boşluklarına dikkat etmenizi  rica ediyorum. Gerekirse maçı başlatmayın. Bu yetkiyi de buradan sizlere hep  beraber veriyoruz. İnsan sağlığı ve güvenlik, tribünlerin acil durumlarda  tahliyesi açısından çok önemli. FIFA ve UEFA maçlarındaki o görüntüyü bizlerin de  sağlaması lazım."
 
Sezonun ikinci yarısındaki rekabetin üst düzeyde olacağını aktaran  Demirören, şunları kaydetti:
 
"Bizleri çok daha zorlu, rekabet düzeyi yüksek bir ikinci yarı  bekliyor. Her sezon olduğu gibi bu sezon da zorlu süreçlerin üstesinden  geleceğinize inanıyoruz. Sizlere 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na aday  Türkiye'nin temsilcileri olduğunuzu hatırlatmak istiyoruz. Türk futbolu asla  şiddetle, küfürle anılmasın. Bu konuda hepimize büyük sorumluluk düşüyor. Son  olarak sizlere bir hatırlatmada bulunmak istiyorum. Dün hukuktan sorumlu başkan  vekilimiz Sayın Hüsnü Güreli kardeşimin de bahsettiği gibi çok bariz hata yapan  arkadaşlar için maalesef gerekli yaptırımları uygulayacağız. Zira sizin  hatalarınız doğrudan beni ve yönetim kurulumuzu bağlıyor. İkinci yarıda başarılar  diliyor, saygı ve selamlarımı sunuyorum."
 
Başkan Yıldırım Demirören, konuşmasının ardından sezon sonunda  temsilcilik görevleri sona erecek olan Birtan Taşkınlar ile Metin Cengiz'e birer  plaket takdim etti.
 

Etiketler: TFF Demirören Seminer
Tüm Fikstür