"Amatöre destek artarak devam ediyor"

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Amatör kulüplerin yöneticileri, sokaktaki çocukları uyuşturucudan, içkiden, kötü alışkanlıklardan kurtarıp, sahalara getiren, onlara bir kişilik kazandıran, topluma kazandıran birer kahramandır." dedi.

20 Haziran 2018 Çarşamba - 22:30

Bak, Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünde Amatör Spor  Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından amatör kulüplere maddi ve malzeme yardımı  yapılması için düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Türkiye'de amatör sporlara  100 milyon liranın üzerinde yardım yaptıklarını belirtti.
 
Bakan Bak, Türkiye'de her ilçeye gençlik merkezi yapılması için  çalışma başlattıklarını, Rize'de de aynı çalışmaların sürdüğünü, Rize'deki amatör  futbol sahasının ihale tarihinin belirlendiğini söyledi.
 
Türkiye'de amatör spora en büyük yardımın Recep Tayyip Erdoğan  döneminde başladığını ve yapıldığını ifade eden Bak, amatör sporu bildiklerini,  soyunma odalarından, çamur sahalardan geldiklerini ifade etti.
 
Türkiye'nin her yerinde yatırım yaptıklarına değinen Bak, "Spor Toto,  2002 yılından bu yana Türkiye'nin birçok yerinde büyüklü küçüklü 4 bin halı saha  yaptı. En son 17 tanesini Rize'de yaparak hizmete açtık. Amatöre destek artarak  devam ediyor. Amatör kulüplerin yöneticileri sokaktaki çocukları uyuşturucudan,  içkiden, kötü alışkanlıklardan kurtarıp sahalara getiren, onlara bir kişilik  kazandıran, topluma kazandıran birer kahramandır." diye konuştu.
 
Türkiye'de Rafting Federasyonunu, Gelişmekte Olan Spor Federasyonundan  ayırarak bağımsız hale getirdiklerine değinen Bak, "Ardeşen Fırtına Vadisi'ni  dünyanın sayılı rafting alanlarından yapacağız. Bir hukuki sorunu var.  Çözülmesinin ardından büyük organizasyonların yapılacağı rafting tesisi  yapacağız. Bölgemiz doğa sporları ekseninde gelişiyor." ifadelerini kullandı.
 
En büyük görevlerinden birinin gençlerin uyuşturucudan uzak tutulması  olduğuna değinen Bak, bu nedenle amatör spor kulüplerinin sayısının artırıldığını  sözlerine ekledi.
 
Konuşmaların ardından amatör spor kulüplerine destek veren kişilere  plaket verildi. Kulüp temsilcilerine malzemeleri teslim edildi.
 
Yardımların dağıtılması ile kulüplere toplamda 1 milyon 139 bin lira  yardım yapılmış olacak.
 
  

 

Etiketler:
Tüm Fikstür