'Ancak büyüğe gider'

Arda Turan’ın menajeri Ahmet Bulut, genç kaptanın rotasını şimdiden çizdi: Barcelona, M.United...

15 Ekim 2010 Cuma - 4:22

“Şu an 30-40 kulüp Arda’yı istiyor. Avrupa’nın en önemli
kulüplerinin listesinde. G.Saray’dan ayrılırsa Barcelona,
Man. United, Inter, Real Madrid ve Liverpool gibi büyüklere gidecek.”

ARDA Turan’ın menajeri Ahmet Bulut, gündeme sarsacak açıklamalar yaptı. Radyospor’a konuşan Bulut, özel hayatıyla ilgili yorumların Arda’yı çok üzdüğünü belirterek, 23 yaşındaki yıldızın artık sadece Avrupa’nın en büyük 5 kulübünden birine gideceğini ifade etti.

İşte Bulut’tan inciler:

“AtletIco Madrid’in 11 milyon Euro’luk teklifinin, Jorge Mendez’in bana yaptığı bir jest olduğunu söylediler. Buna sadece gülerim. Hatta bu olaylar sonrası Arda’nın bana fırça attığı iddia edildi. İnsanlar senaryo üretiyor, Arda’nın başarısını çekemiyorlar. Kimse kimseye 11 milyon Euro’luk teklifle jest yapmaz. Neden Atletico Madrid yalanlama yapmadı. Yalan olduğu zaman anında yapıyorlar. Atletico Madrid, Arda’ya 11 milyon Euro’luk teklif yaptı. Elimde resmi evrak var. Bunun bir kandırmaca olduğunu ancak fesat insanlar düşünebilir.”

‘MESUT’TAN İYİ’

“BU teklif insanları şok etti. Arda’nın böyle büyük bir kulüpten bu kadar yüksek ücretle teklif alacağını beklemiyorlardı. Türk futbolcusuna verilen en büyük rakamdı. Bunu hazmedemediler. Daha teklifi değerlendirmeden ‘Arda A.Madrid’de oynayamaz’ diye yorum yaptılar. Biz Arda’ya sahip çıkacağımıza onu gereksiz yere eleştirmek için elimizden geleni yapıyoruz.”

“Mesut Özil’i önce bir araştırın. Werder Bremen’de kaç kere 90 dakikayı tamamladı. 60-70’te oyundan çıktı. Dünya Kupası’nda kendini gösterdi, herkesin gözü önünde olduğu için Real Madrid’e transfer oldu. Herkes Mesut’u destekliyor ama bizde Mesut’tan daha iyi futbolcu var: Arda. Herkes nasıl Arda’yı yere vurabiliriz, aşağıya çekebiliriz diye düşünüyor.”

“ARDA, şu anda Avrupa’nın en önemli kulüplerinin listesinde. Bu gayet normal. Türkiye’nin en iyi futbolcusu. Arda, giderse Avrupa’nın en iyi 5 kulübünden birine gidecek. Yoksa biz kabul edecek olursak şu anda Avrupa’dan 30-40 kulüp kendisini istiyor. Arda’nın gideceği kulüp Barcelona, Real Madrid, Man. United, Liverpool , Inter gibi kulüpler olmalı ki G.Saray, Arda’ya transfer için izni versin.”

Aslan’ın Beylerbeyi zararı 10 milyon TL

G.Saray, 2003’te PAF’lar için Beylerbeyi’ni satın aldı.
Bir meyve bile vermeyen bu girişim pahalıya patladı.

G.SARAY’DA 2003 yılı başında dönemin yönetimi, PAF takımı oyuncuları tecrübe kazansın diye Beylerbeyi Kulübü’nü satın aldı. A takımda oynama fırsatını bulamayan oyuncuların deneyim kazanması ve sonrasında yeniden A takıma çıkartılması hedeflenmişti. 6 yıl bu planda ısrar edildi fakat bir oyuncu bile kadroya giremedi.

ÇÜNKÜ Beylerbeyi Kulübü de ligde var olma savaşı veriyor, sarı-kırmızılı takımın genç oyuncularına fırsat tanımıyordu. Tam 6.5 yıl süren, üstelik hiçbir pozitif katkı karşılık vermeyen bu sisteme nihayet Adnan Polat yönetimi daha fazla katlanamadı ve 2009 yılı Haziran ayında Beylerbeyi elden çıkarıldı. Ancak alınması ve satılması sonrasında Beylerbeyi’nin G.Saray’a maliyeti yaklaşık 10 milyon TL oldu.

Cana’sız taktik çalıştılar

SÜPER Lig’de pazar günü A.Gücü’yle Sami Yen Stadı’nda karşılaşacak olan G.Saray, bu mücadelenin hazırlıklarını dün yaptığı antrenmanla sürdürdü. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen antrenmanda takımına taktik ağırlıklı bir çalışma yaptıran teknik direktör Rijkaard, gol vuruşları üzerinde durdu.

Sakatlıkları süren G.Zan ve Neill takımdan ayrı fizyoterapistler eşliğinde çalışırken, milli takımdan sakat dönen Arnavut yıldız Cana ise takımdan ayrı düz koşu yaptı.
ÖTE yandan eksikler yüzünden ideal 11’ini bulmakta zorlanan Rijkaard’ın, A.Gücü karşısında stoperi Servet-H.Balta ikilisinden oluşturup, forvette ise Baros’a şans vermesi bekleniyor.

Etiketler: 0
Tüm Fikstür