"Avrupa Ligi ön elemesinde karşılaşacağımız takımı tanımıyorum"

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Milan'ın bu sezonki transferlerinden Hakan Çalhanoğlu, kırmızı-siyahlı ekip olarak gelecek sezon ligi, UEFA Şampiyonlar Ligi'ne katılacak bir pozisyonda bitirmek istediklerini söyledi.

17 Temmuz 2017 Pazartesi - 21:22

Milan'ın kısa bir süre önce Almanya'nın Bayer Leverkusen ekibinden  transfer ettiği 23 yaşındaki ofansif orta saha oyuncusu Hakan, yeni takımının  Çin'de sürdürdüğü sezon hazırlıkları sırasında Milan TV'ye demeç verdi.
 
Kendisi için her şeyin yeni olduğunu dile getiren genç oyuncu,  "Takımda hem güçlü oyuncular hem de genç ve yeni isimler var. İyi bir karma ekip  oluşturuluyor, birçok başarılı oyuncu var. O nedenle bu yıl kazanmaya  bakmalıyız." dedi.
 
Takımın hedeflerine de değinen Hakan, "İnanıyorum ki bizim için asıl  mücadele Şampiyonlar Ligi'ne dönmek. Bunu istiyoruz çünkü iyi bir takımız ve  sezon boyunca her kulvarda elimizden gelen her şeyi vermeliyiz. İyi oynayıp, iyi  sonuçlar elde edeceğimizi umuyorum. Sonra her şey sırasıyla gerçekleşir." diye  konuştu.
 
Lig şampiyonluğu da sorulan milli futbolcu, "Bizim bu konuda sakin  olmamız gerektiğine inanıyorum. Zamana ihtiyacımız var çünkü yeni oyunculardan  kurulu bir ekip. Maç içinde ve soyunma odasında takım olabilmek, gelişmek için  zamana ihtiyaç var." ifadelerini kullandı.
 
Takım ruhunu yakalamanın önemini vurgulayan Hakan, "En önemli şey bir  takım olabilmek. İyi takım arkadaşlıklarından oluşan iyi bir ekip olabilmek. Bu,  en önemlisi. Birlikte kazanıp, birlikte kaybetmek, iyi ve kötü günleri birlikte  yaşayabilmek." değerlendirmesinde bulundu.
 
Hakan, hazırlık maçında Borussia Dortmund ile oynayacak olmaları için  de "Önemli ve iyi bir takım. İyi tanıyorum.  İyi oyuncuları var. Kadrolarında  milli takımdan arkadaşlarım da var. Güzel bir hazırlık karşılaşması olacak. İyi  mücadele edip, iyi oynamalıyız." şeklinde görüş belirtti.
 
Milli futbolcu, UEFA Avrupa Ligi ön elemesindeki rakipleri CSU Craiova  hakkında da şunları kaydetti:
 
"Açıkçası Avrupa Ligi'ndeki rakibimizi tanımıyorum. Bu da iyi  hazırlanmak için bir gerekçe. Kazanmamız gerekiyor. İyi hazırlanacağız."
 
  
 

Tüm Fikstür