"Beceremeyeceğim işe niye gireyim"

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Riva ve Florya'daki kulüp arazilerinin iyi bir şekildeki değerlendirilmesi için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, "Beceremeyeceğim işe niye gireyim." dedi.

14 Haziran 2017 Çarşamba - 16:36

Sarı-kırmızılı kulübün Gayrettepe Dedeman Otel'de gerçekleştirilen  haziran ayı olağan divan kurulu toplantısında konuşan Özbek, Riva'daki kulüp  arazisi için yapılan ilk ihaleye gösterilen ilgiden dolayı mutlu olduğunu ifade  etti.

Arazinin değerlendirilmesi konusunda Emlak Konut ile yaptıkları  anlaşmanın bir hasılat paylaşım anlaşması olduğunu yineleyen Özbek, "Biz arsamızı  ortaya koyuyoruz, Emlak Konut projeyi geliştirme becerisini ortaya koyuyor.  Taraftarın karlılığını arttırıcı mahiyette inşaatlar yapılıyor ve satılıyor.  Akabinde de ortaya çıkan karlılık bölüşülüyor. Riva arazisinin ihalesi şeffaf bir  ihale. Birinci ihaleye 9 firma katıldı. Çok prestijli firmalar. Bu benim  tarafımdan sevinçle karşılandı. Arsamıza yeterince ilgi var. Birinci ihalede  firmaların yeterliliği tespit ediliyor. İkinci ihale buradan elde edilecek asgari  hasılatı belirler, kesin hasılatı belirlemez. Bu işi beceremeyeceğimizi  söylüyorlar. Arkadaşlar beceremeyeceğim işe niye gireyim." diye konuştu.

Faruk Süren'e cevap

Dursun Özbek, toplantıda söz alan ve mevcut yönetimin kendisini  itibarsızlaştırmaya çalıştığını ileri süren eski başkan Faruk Süren'e cevap  verdi.

Konuyla ilgili Faruk Süren'in kendisine bir mektup yazdığını belirten  Özek, şunları kaydetti:

"Mektubun içeriği zehir zemberek ve yönetim ile başkanı suçluyor.  Başkanı ve seçilmiş yönetim kurulunu suçlamak bir alışkanlık haline geldi. 2013  yılında yapılmış bir hareket, bugün ne beni ne de yönetimimi ilgilendirir. Kaldı  ki bu tip haberleri servis etme ve basını kullanma bizim tarzımız değil. Bizim  Faruk başkan ve yöneticilik yapmış değerli Galatasaraylılarla alıp veremediğimiz  bir şey yok. İtibarsızlaştırma da bizim tarzımız değil. Mevcut başkanı ve  yönetimi itibarsızlaştırma çabalarının kimin eseri olduğunu hepiniz biliyorsunuz.  Dolayısıyla bugünkü yönetime bir kabahat atfetmek için yapılan bu açıklamayı  teessüfle karşılıyorum. Bizim Faruk başkana, Galatasaray'a şampiyonluklar  yaşatmış bir başkana ancak saygımız olur. Hiçbir zaman kendisini  itibarsızlaştırma gibi düşüncemiz olamaz."

Bu konunun kulüp içerisinde çözülmesi gerektiğini aktaran Özbek,  "Basına açık bir toplantıda bunu paylaşmak ancak bugünkü yönetimi karalamak ve  zan altında bırakmak için yapılmış beyhude bir davranıştır. Ben de bu davranışa  teessüf ediyorum." yorumunu yaptı.

Galatasaray Kulübünün çok önemli sorunları olduğunu vurgulayan Dursun  Özbek, Faruk Süren'in yarın ikinci ihalesi yapılacak Riva arazisiyle ilgili  değerlendirmelerini yanlış bulduğunu anlatarak, "Galatasaray'ın mali yapısını  düzgün hale getirmek için yoğun bir çaba içerisindeyim. Değerli genel kurulumuzun  bana verdiği yetkiler çerçevesinde sorumluluğum bin kat daha artmıştır. Bu çaba  içerisinde şahsıma ve yönetime destek olmak yerine, 'Bu iş doğru ama bu yönetim  bunu beceremez. Dolayısıyla bu para gelmez, şu gelmez.' şeklindeki konuşmalar  basına açık bir toplantıda söylenir mi." ifadelerini kullandı.

Özbek, kulüpte birlik ve beraberliğin sağlanması gerektiğinin altını  çizerek, "Artık beraber olma, kenetlenme zamanıdır. Bizim kimseyle hesabımız yok.  Tek hesabımız var, o da Galatasaray'ı güzel günlere taşımak." değerlendirmesinde  bulundu.