'Ben sorumluluğu üstüme alıyorum'

Bursaspor Teknik Direktörü Paul Le Guen, geçen sezon kadro dışı bırakılan Deniz Yılmaz'ın affedilerek takıma dahil edilmesiyle ilgili "Eminim ki o da her ne yaşandıysa onları geçmişte bırakarak, bizimle alçak gönüllü bir şekilde çalışmalarına başlayacak ve takım için doğru olan neyse onu göstereceğine eminim. Ben kendi tarafımdan sorumluluğumu aldım." ifadelerini kullandı.

17 Temmuz 2017 Pazartesi - 15:25

Bursaspor Kulübünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Fransız teknik  adam, Avusturya kampının ilk gününde gerçekleştirilen antrenman öncesi Deniz  Yılmaz ile birlikte saha kenarında düzenlediği basın toplantısında, golcü  oyuncunun kulübün çıkarları doğrultusunda kendilerine faydalı olabileceğini  belirtti.

Geçen hafta gerçekleştirilen basın toplantısında Deniz ve kulübün  arasındaki ilişkiyle alakalı durumun iyileşmesini zor gördüğünü söylediğini  anımsatan Le Guen, "Gerçekten de zordu ama bugün itibarıyla geçmişin geçmişte  kalmasını, kulübün çıkarlarının her şeyin önünde tutulması gerektiğini  düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Le Guen, şu an kendileri için en önemli olan şeyin karşılıklı iletişim  olduğunu anlatarak, şöyle devam etti:

"Bunu da en doğru şekilde kurmaya çalışıyoruz. Deniz de bugün takımla  birlikte ilk antrenmanına çıkacak. Eminim ki o da geçmişi geçmişte bırakarak  bizimle alçak gönüllü bir şekilde çalışmalarına başlayacak ve takım için doğru  olan neyse onu göstereceğine eminim. Ben kendi tarafımdan sorumluluğumu aldım.  Birisinin sorumluluğu alması gerekiyordu. Deniz'in takıma katılmasını istedim.  Umarım Bursaspor'un çıkarları adına doğru bir karardır. İyi bir sezon diliyorum  Deniz'e."

Avusturya'ya yoğun hazırlık maçları oynamak için geldiklerini  vurgulayan Le Guen, bunun da takımın ritim yakalaması açısından çok önemli  olduğuna değindi.

Le Guen, kampta yapacakları hazırlık maçlarıyla oyuncuların  birbirleriyle olan uyumlarını geliştireceklerini aktararak, "Takımımıza bugün  itibariyle izin süresi sona eren Aziz Behich ve Deniz Yılmaz geri döndü. İkisi de  iyi sezon geçirecek ve takıma entegre olacaklardır." değerlendirmesini yaptı.

Transfer çalışmaları

Yeşil-beyazlı kulüpte yürütülen transfer çalışmalarıyla ilgili de  bilgi veren Le Guen, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şüphe götürmeyen tek bir konu var o da transferin henüz bizim  açımızdan bitmediği. Bugün itibarıyla Deniz döndü, ona yeni bir transfer gözüyle  bakabiliriz. Ekong, Titi, Barış Yardımcı transferimiz var. Belli bir aşama  kaydettiğimizi söylemekte fayda var. Yerimizde saymadığımız aşikar.  Transferlerimizi yürütüyoruz. Takımımızı güçlendirmeye devam edeceğiz. Lige  kadromuzu en hazır şekilde hazırlamak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bu  konuda düşmememiz gereken tek bir hata varsa o da acele etmek olur. Acele ile  verilmiş yanlış kararlarla oluşturulmuş bir kadroyu kimse görmek istemez. Bütün  bunların yanında hali hazırda kadromuzda olan oyuncularımız da var. Biliyoruz ki,  bazıları için en doğru seçenek hem kendileri hem de bizim açımızdan takımdan  ayrılmak olacak. Bununla alakalı çalışmaları da en doğru şekilde yürütmemiz  gerekiyor. Yapmayı planladığımız transferleri yaptığımızda hiç oyuncu  göndermediysek eğer yaklaşık 35 kişilik bir kadromuz oluşmuş olacak. Ben de bu  şekilde çalışmayı doğru bulmuyorum."

"Kadroyu kaç kişi düşünüyorsunuz?" sorusuna Fransız teknik adam,  "26-27 oyuncu ile kadroyu tamamlamak istiyorum. Kafamdaki ideal sayı bu. Bu arada  Deniz ile alakalı arafta bir pozisyondaydı kulüp. En azından bir tarafa doğru  karar verdiğimiz için mutluyum. Bu sorunu çözdüğümüz için mutlu olduğumu söylemek  istiyorum." yanıtını verdi.

"Taraftarımızı anlıyorum"

Yeşil-beyazlılarda teknik direktör Le Guen ile yaptığı görüşmenin  ardından affedilen Deniz Yılmaz ise dönüp geriye bakan ve kendi öz eleştirisini  yapan herkesin, yeni bir şansı, yeni bir başlangıcı hak ettiğini söyledi.

Geçmişte takılıp kalmanın hiç kimseye bir fayda sağlamayacağını  düşündüğünü dile getiren Deniz Yılmaz, şunları kaydetti:

"Bu forma için bu arma için savaşmak istedim ve hocam da bana bu şansı  verdi. Evet herkes gibi benim de hatalarım oldu. Bana yapılan hatalar da oldu.  Önemli olan birbirimizi anlamak. Ben taraftarımızı anlıyorum. Bursaspor'a katkı  sağlamak istediğimi onların da anlamasını ve bu yaşanan kötü olayların ardından  bana anlayış göstermelerini bekliyorum. Hocam ve takım arkadaşlarım benim yeniden  onlarla beraber olmamı istedikleri için teşekkür ederim. Bu geri dönüş  hikayesinin kapısını onlar açtılar ve o kapıdan girdiğim andan itibaren artık tek  düşüncem taraftarımızı mutlu edecek sonuçlara katkı vermek ve bu kısa süreli  ayrılıktan sonra yeniden onların gönlünü kazanmak."

Avusturya kampı başladı

Bursaspor, yeni sezon hazırlıklarının ikinci etap çalışmasına  Avusturya'da başladı.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, dün Avusturya'nın  Troll bölgesine giden yeşil-beyazlılar, ilk çalışmasını sabah saatlerinde teknik  direktör Paul Le Guen yönetiminde gerçekleştirdi.

Isınma hareketleriyle başlayan, çabukluk ve koordinasyon çalışmasıyla  devam eden antrenman, çift kale maçla sona erdi.

Sakatlığı bulunan Ertuğrul Ersoy, izinden dönen Aziz Behich'in yanı  sıra ağrıları olan Mert Örnek ve Deniz Yılmaz takımdan ayrı çalıştı.

Yeşil-beyazlılar, bu akşam TSİ 19.00'da İngiltere Championship  ekiplerinden Leeds United ile hazırlık maçı yapacak.

 

Tüm Fikstür