"Bundan iyisi olamazdı"

Yazarımız Güntekin Onay, Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'nde çektiği kurayı değerlendirdi:

GÜNTEKİN ONAY 31 Ağustos 2018 Cuma - 1:45

G.SARAY’IN 4. torbadan kura çekimine girdiğini göz önünde bulundurursak, harika bir gruba düştü. 4. gruptan kuraya giren Kızılyıldız’ın düştüğü durum ortada. Her şeyden önce 1. torbadan L.Moskova’nın gelmiş olması çok büyük bir şans. Diğer 7 takım tartışılmayacak şekilde bırakın puan almayı, rakip kaleye bile gitmenin zor olacağı ekiplerdi. 2. torbada yine Tottenham, M.United, Roma ve Napoli gibi güçlü rakipler varken Porto’nun gelmesi şans olarak değerlendirilmeli. Schalke, G.Saray’ın dişini geçirebileceği bir rakip. Tabii ki Bundesliga 2.’si. Hafife alınacak bir ekip değil. 
 
Grup genel anlamda güç dengelerinin birbirine yakın olduğu, herkesin birbirini yenebileceği düzeyde. Özellikle bu durumda iç sahada alınacak 7 puanın çıkmak için yeterli olacağını, deplasmandan da ne toplanırsa kar olduğunu söyleyebiliriz. Bu grupta G.Saray, TT Stadı’ndaki tüm karşılaşmalara favori olacak çıkacak. Bu da büyük bir avantaj. Ayrıca grup maçlarına iç sahada başlayıp, yine iç sahada bitiriyor olmak da bir başka avantaj. 
 
2 TAKVİYE ŞART
 
GRUBUN net bir favorisi yok. Ancak güç dengeleri bakımından Porto’yu az farkla öne çıkartabiliriz. İçeride kaybetmemek çok değerli. Çünkü bu 4 takımın kendi arasında oynayacağı maçlar da ortaya çıkacak puan tablosunda 15’leri 16’ları görmeyeceğiz. Fakat şunu da vurgulamamız gerekli ki G.Saray’ın bu kadrosuna üst düzey bir santfor ve stoper şart. 

Tüm Fikstür