"Cavcav sezonu ismiyle müsemma olsun"

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Murat Cavcav, Süper Lig'de 2017-2018 sezonuna geçen yıl vefat eden kulübün eski başkanı babası İlhan Cavcav'ın adının verilmesine çok sevindiğini söyledi.

07 Temmuz 2017 Cuma - 22:23

AA muhabirine duygularını dile getiren Murat Cavcav, bu durumdan büyük  memnuniyet duyduğunu belirterek, "Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) 2017-2018  sezonuna İlhan Cavcav ismini vermesine dünya üzerinde en çok sevinen kişi benim.  Bu kararı alan bütün futbol ve spor camiasına önce bir oğul, sonra Gençlerbirliği  Spor Kulübünün başkanı olarak teşekkür ediyorum." diye konuştu.
 
 "Kederim azaldı"
 
TFF'nin kararı sayesinde İlhan Cavcav adının ölümsüzleştiğini belirten  Başkan Murat Cavcav, "İlhan Cavcav isminin yaşadığını görmek, onsuz geçen yedi ay  boyunca yaşadığım kederi azaltıyor. Taraftarlarımız, yönetim kurulumuz, camiamız  adına değerli federasyon başkanımıza, federasyon yöneticilerine, özellikle bir  futbolsever ve bir Ankaralı olarak teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.
 
Murat Cavcav, babası İlhan Cavcav'ın hayatı boyunca futbola tutkuyla  bağlı kaldığını hatırlatarak,  "Babam, beni ve kardeşimi ne kadar seviyorsa  futbola da o kadar tutkuluydu. Bu karar, bu tutkunun ödülü. Sadece  Gençlerbirliği'ne değil, Türkiye futboluna katkı veren bir insana vefa borcunun  ödenmesi." değerlendi?rmesi?nde bulundu.
 
"Bu sezon, Gençlerbirliği için artık daha önemli"
 
Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu'nun kulüp için çok önemli olduğunun  altını çizen Murat Cavcav, "Artık önümüzdeki sezon Gençlerbirliği için hiç  olmadığı kadar önemli. Babamızı kaybettikten sonra her bir gün Gençlerbirliği  için daha önemli hale geldi. Çıktığımız maçların anlamı değişti. İlhan Cavcav  yanımızda değil ama adı o kadar güçlü ki ismi verilsin yönünde talebimiz olmadan  bu yönde karar alındı. Karizması hayatta değilken de devam ediyor. Camia olarak  vefası nedeniyle TFF'ye teşekkürü borç biliriz. İlhan Cavcav Sezonu hepimize  hayırlı olsun, ismiyle müsemma olsun. Her takım tutkuyla oynasın, futbolu en çok  seven kazansın." şekli?nde konuştu.