"Cenk Tosun transferi Türk futbolu için inanılmaz bir şey"

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Süper Lig'in ilk yarısını iyi bir yerde bitirdiklerini belirterek, ikinci yarının zorlu geçeceğini söyledi.

04 Ocak 2018 Perşembe - 18:37

Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Side Turizm Merkezi'nde kampa  giren kırmızı-beyazlı ekibin teknik direktörü, gerçekleştirilen antrenman  öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
 
Aybaba, takımların devre arasında transferlerle kadrolarını  güçlendirdiğini aktararak, "Arkadaşlarımız, performans, takımdaşlık, göze hoş  gelen futbol bakımından da iyi şeyler yaptı. İlk yarıyı iyi bir yerde bitirdik.  Doğrusunu söylemek gerekirse planladığımızdan üstte bir puan aldık. Önümüzde  ikinci yarı var. Daha zorlu geçecek. Takımlar transfer yaparak güçleniyor. O  yüzden daha sıkı çalışma programı belirledik." diye konuştu.
 
Transfer çalışmalarının sürdüğünü kaydeden deneyimli teknik adam,  "Devre arası transferi zor. Kimse iyi oyuncusunu vermez. Buna rağmen birkaç  mevkiye transfer yapmayı düşünüyoruz. Takımımızdaki oyunculardan memnunuz ama  eksiklerimiz var. Bazı mevkilerde tek oyuncu var. Bek, forvet arkası ve  kanatlarda hücuma dönük oyuncu arıyoruz." ifadelerini kullandı.
 
Samet Aybaba, İngiltere'nin Everton takımına transferi gündemde olan  Cenk Tosun ile ilgili, "Çok keyif aldım. Türk futbolu ve futbolcusu için  inanılmaz bir şey. Aman 'Cenk Tosun ne zaman döner.' demeye başlamayın. Bu  oyuncuların orada kalması için ülkece destek vermemiz lazım. Cenk Tosunlar  çoğalsın, ülke futbolu gelişsin. Dünyanın marka takımlarında futbolcularımız  oynasın. Zor ama antrenörlerimiz gitsin. Öyle olursa futbolumuz gelişir, ekonomik  açıdan kulüplerimiz rahatlar." diyerek sözlerini tamamladı.
 

Tüm Fikstür