"Çok çabuk uyum sağladım"

Süper Lig ekiplerinden Gençlerbirliği'nin yeni transferi Ahmet İlhan Özek, tecrübesiyle kırmızı-siyahlı takıma yararlı olabilmek için elinden geleni yapacağını söyledi.

19 Ağustos 2017 Cumartesi - 13:31

Ahmet İlhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sezon bitmeden  kırmızı-siyahlı ekiple çalışmalara başladığını, bu nedenle uyum sorunu  yaşamadığını ifade etti.

Sezon öncesi Ankara ve Hollanda'da kamp yaptıklarını ve bu süreçte çok  iyi çalıştıklarını belirten 29 yaşındaki futbolcu, "Zaten geçen sezon bitmeden  takıma katılmıştım ve çok çabuk uyum sağladım." dedi.

Gençlerbirliği'nin büyük bir camia olduğunu ve kırmızı-siyahlı ekipte  yer almanın mutluluğunu yaşadığını belirten Ahmet İlhan, "Tecrübemi, varımı  yoğumu bu kulübe aktarmak, arkadaşlarıma ve takıma yararlı olmak istiyorum." diye  konuştu.

Kırmızı-siyahlı ekibin güzel günler yaşayacağına inancının tam  olduğuna vurgu yapan Ahmet İlhan Özek, "Takım olarak gerçekten çok güzel bir  uyumumuz var, arkadaşlık çok güzel. Hocayla da zaten arkadaş gibiyiz. Bildiğiniz  gibi içeride ne kadar sert biri olsa da dışarıda çok iyi bir arkadaştır."  ifadelerini kullandı.

"Serdar Gürler ile stilimiz yakın"

Ahmet İlhan, kırmızı-siyahlı ekiple başarılı geçirdiği sezonun  ardından Osmanlıspor'a transfer olan Serdar Gürler ile oyun stillerinin yakın  olduğunu anlattı.

Serdar Gürler ve Aydın Karabulut'un Gençlerbirliği'nde iyi bir sezon  geçirdikten sonra ayrıldıklarını hatırlatan Ahmet İlhan Özek, şunları aktardı:

"Özellikle Serdar çok iyi bir performans sergiledi. Serdar ile  pozisyonlarımız ve oyun stilimiz birbirine çok yakın. Onun bıraktığı işi burada  devam ettirmek, hatta daha fazlasını yapmak istiyorum. İnşallah da öyle olacak,  kendime çok güveniyorum. Taraftarımızın kafasında da hiçbir şey kalmasın.  Haftalar ilerledikçe bunu göreceklerini düşünüyorum."

"Sezonun öneminin farkındayız"

Ahmet İlhan, Gençlerbirliği'nin hayatını kaybeden duayen başkanı İlhan  Cavcav'ın isminin Süper Lig'de bu sezona verilmesinin anlamının farkında  olduklarını vurguladı.

"Bu sezonun bizim için önemini söylemeye gerek bile yok." ifadesini  kullanan Ahmet İlhan, "İlhan Cavcav Sezonu'na galibiyetle başlamak isterdik ama  olmadı. Kardemir Karabükspor karşısında galibiyet alabilecek pozisyonları da  ürettik ancak golle sonuçlandıramadık. Atiker Konyaspor karşısında galip gelerek,  ilk 3 puanımızı almak istiyoruz." diyerek sözlerini tamamladı.