"Daha iyi bir Rantie izleteceğim"

Gençlerbirliği'nin Güney Afrikalı golcüsü Tokelo Rantie, taraftara yeni sezonda daha iyi performans sergileyeceğinin sözünü verdi.

28 Temmuz 2017 Cuma - 13:57

Rantie, kırmızı-siyahlı kulübün internet sitesinde yer alan  röportajında, Ankara ve Hollanda kamplarının güzel geçtiğini bildirdi.

Futbolcuların son derece istekli olduğunu vurgulayan Rantie, "Bu istek  hepimizi bir tık yukarıya taşıdı. Yeni takım arkadaşlarımızla birlikte adaptasyon  sürecini de hızlı bir şekilde atlatıyoruz." ifadelerini kullandı.

Güney Afrikalı futbolcu, takımda aile ortamının bulunduğuna işaret  ederek, "Türk ve diğer oyuncular arasında adeta ailevi bir bağ var. Hepimiz  birbirimize yardımcı olmak için çabalıyoruz. Örnek vermek gerekirse, bir  sıkıntımız olduğunda Orhan ağabeye giderek onunla konuşabiliyoruz. Burada  sıcakkanlı insanlar bir arada." şeklinde görüşlerini aktardı.

Geçen sezon dil konusunda sıkıntı yaşadığını belirten 26 yaşındaki  futbolcu, şunları kaydetti:

"Bir oyuncu olarak zaten pozisyonlarımızda ne yapmamız gerektiğini  biliyoruz. Benim için en zorlayıcı bariyer dil oldu. Farklı bir ülke, farklı bir  kültür ve farklı bir dil. Yeni bir yerdesiniz, hocanızın sizden beklentileri var.  Bunları bir aracı vasıtasıyla anlamaya çalışmak beni zorlamıştı. Ama bunu  aştığımı düşünüyorum. Şu an hocamızın benimle ilgili planlarını ve beklentilerini  biliyorum. Bu da işimi kolaylaştırıyor."

Teknik direktör Ümit Özat'ın desteğiyle öz güveninin artığını ve bunun  performansına olumlu yansıdığını dile getiren Rantie, "Geçen sezon son dönemde  goller atmaya başlasam da performansımın Ümit hocanın gelişiyle artmaya  başladığını söyleyebilirim. Her oyuncu farklı ve hocamız bunun bilincinde. Onun  bana söyledikleri, verdiği güven performansımın artmasını sağladı. Oyuncuların ve  diğer çalışanların bana değer vermeleri, sevildiğimi hissettirmeleri de beni  pozitif yönde etkiledi." değerlendirmesinde bulundu.

Güney Afrikalı oyuncu, milli takıma yeniden seçilmesinde de Özat'ın  büyük payının bulunduğuna işaret ederek, "Ümit Özat gelmeden önce yeteri kadar  şans bulamıyordum. Bunun sonucunda milli takımda da şans bulamamaya başlamıştım.  Burada oynadığım süre artınca, performansım da arttı ve milli takıma seçildim."  ifadelerini kullandı.

"Gelecek sezon nasıl bir Rantie izleyeceğiz?" sorusuna ise golcü  futbolcu, "Kesinlikle daha iyi bir Rantie izleteceğim. Sezon öncesi uygulamaya  başladığımız taktiksel planlar, çalışmalar çok büyük bir artı katacak bize.  Hocamın beni kullandığı pozisyon ve benden beklentileri  bu sözü vermemi  sağlıyor. Hep birlikte daha iyi olacağız." yanıtını verdi.

Rantie, 2017-2018 sezonuna, kulübün merhum başkanı İlhan Cavcav'ın  adının verildiğinin hatırlatılması üzerine, şunları kaydetti:

"Bu sezona İlhan Cavcav'ın adının verilmesi bizim için gurur verici.  Bunun bilinciyle oynayacağız. Bu tarihi sezonda iz bırakmak istiyoruz. Her oyuncu  bu hisse sahip. Yıllar sonra bu sezona baktığımızda, 'Buradaydık ve biz İlhan  Cavcav Sezonu'nda bunu başardık.' diyebileceğimiz  bir sezon geçirmeyi istiyorum.  Bu hissi her oyuncunun da içinde yaşadığını biliyorum. Ufak tefek durumlar hariç  bir sakatlık yaşamadık. Sezona gayet iyi başlayacağız. Bu sezon iyi şeyler  yapabileceğimiz bir ortam var ve bunu gerçekleştirmek istiyoruz."

 Tokelo Rantie, geçen sezon Süper Lig ve Türkiye Kupası'nda  kırmızı-siyahlı formayla çıktığı toplam 24 maçta 6 gol attı.

 

Tüm Fikstür