"Derbi bizim özür maçımız"

Alper Potuk, cumartesi Kadıköy'de Beşiktaş'ı devirip bu sezon üzdükleri taraftarları sevindirmek istediklerini söyledi:

ALİ CAN 21 Eylül 2017 Perşembe - 0:30

“Büyük maçlar oynamak ve bu maçları kazanmak F.Bahçe’nin geleneklerinden. Hep alnımızın akıyla çıktık bu maçlardan. Cumartesi yine alnımızın akıyla çıkacağız.”
 
F.BAHÇELİ futbolcu Alper Potuk, hafta sonu Kadıköy’de Beşiktaş ile oynayacakları maçı mutlaka kazanmak istediklerini söyledi. Sarı-lacivertlilerin dünkü idmanı öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Alper derbi ile ilgili olarak şu değerlendirmeyi yaptı: 
 
“CUMARTESİ günü çok önemli bir maça çıkacağız. Bu maç bizim için hem moral hem de çıkış maçımız olabilir diye düşünüyorum. Geçen haftaki Aytemiz Alanyaspor galibiyeti takıma çok iyi bir hava getirdi. Bunu çok rahatlıkla görebiliyoruz, siz de görmüşsünüzdür antrenmanlarda. Dediğim gibi çok önemli bir maç hem bizim için hem de tüm F.Bahçe camiası için. Bizim geleneklerimizden bir tanesi böyle maçlar. Hep alnımızın akıyla çıktık böyle maçlardan. İnşallah yine cumartesi akşamı da alnımızın akıyla çıkacağız.
 
‘MOTİVASYONA GEREK YOK’
 
DERBİ maçlarında gerçekten hiç dış etken olmasına gerek yok motive olmamız için. Bütün futbolcular bu maçları bekler. Çok keyifli maçlardır. Dediğim gibi bizim de çok iyi oynadığımız maçlar derbiler. Geldiğimden beri 5 senedir çoğu derbiyi, özellikle içerdeki maçların çoğunu kazandık,1-2 berabere bitirdiğimiz maç oldu. 
 
‘YOLA EMİN ADIMLARLA DEVAM EDECEĞİZ’
 
CUMARTESİ akşamı taraftarlarımızı sevindirip hem onlara bir özür maçı sunmak istiyoruz ki; açıkçası onları bu sene üzdük biraz. Hem kendimizi affettirip hem de yolumuza emin adımlarla devam edeceğimiz bir maç olacak diye düşünüyorum. Taraftarlarımız zaten böyle maçların önemini, kıymetini çok iyi biliyor ve bize çok iyi destek veriyorlar. Dediğim gibi F.Bahçe Camiası için bu tür büyük maçlar bir gelenek. İnşallah biz de bunu devam ettirmek istiyoruz.” 
 
 
‘G.Saray’la görüşmedik’
 
MENAJERİNİN G.Saraylı yöneticilerle görüştüğü iddialarının doğru olmadığını belirten Alper “Öncelikle benim bir menajerim yok. Bunlara gerçekten gülüyorum ben de. Özellikle böyle bir maçın öncesinde çıkması çok komik. Ben F.Bahçe’nin futbolcusuyum. Camiamız, yönetimimiz devam etmek isterse gönül rahatlığıyla hemen devam edebilirim” dedi.
 
‘Şans bizden yana değildi’
 
“BU seneki maçlarda şans bizim yanımızda değildi. Bize yakışmayan basit goller yedik ve bunun neticesinde kötü sonuçlar aldık. Biraz şans faktörünün bize dönmesiyle beraber çok daha iyi günler göreceğimizi düşünüyorum. Bunu son Alanya maçında da gösterdiğimiz düşünüyorum. Çok iyi mücadele ettik, iyi oynadık ve iyi de bir sonuç aldık. Motivasyonumuz, moralimiz yerinde.”
 
‘Üzerimizde Kadıköy baskısı yok’
 
“Kadıköy bize hiçbir zaman baskı olmadı. Geçtiğimiz dönemlerde Kadıköy’deki maçlarımızın yüzde 80-90’nını kazandık. Böyle maçları da hem takım hem de taraftar olarak daha isteyerek, daha motive olarak oynuyoruz. O yüzden Kadıköy baskısı diye bir tabiri ilk defa sizden duyuyorum. Bizim hiç öyle bir düşüncemiz yok.”
 
“VARDAR maçında şanssız bir sakatlık yaşamıştım. Geçen hafta 1-2 antrenmana katıldım arkadaşlarımla. Son maçta da 10-15 dakika oynadım ve üzerimde bir korku vardı onu attım. Bu da benim açımdan çok iyi oldu. Hocamız görev verdiği takdirde karşılaşmaya hazırım.”

Tüm Fikstür