"Dörtlü Finalde Fenerbahçe'yi destekleyeceğiz"

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, THY Avrupa Ligi Dörtlü Final'inde mücadele edecek Fenerbahçe Doğuş'un bir kez daha şampiyonluğa ulaşmasını beklediklerini söyledi.

08 Mayıs 2018 Salı - 15:38

Basketbol Gençler Ligi'nin tanıtım toplantısının ardından basın  mensuplarına açıklamalarda bulunan Türkoğlu, "Dörtlü Final'de orada olacağız ve  Fenerbahçe'yi destekleyeceğiz. Umarım bu sene ayrı bir başarıyı yaşatırlar ve iki  sene üst üste tüm Türkiye bu başarıyla gurur duyar. Hepsine başarılar diliyoruz,  gönlümüz onlarla." diye konuştu.
 
Türk takımlarının Avrupa'da kazandığı başarılar nedeniyle çok mutlu  olduklarını aktaran Türkoğlu, şunları kaydetti:
 
"Göreve geldikten sonra Fenerbahçe'nin Avrupa Ligi şampiyonluğu, Yakın  Doğu Üniversitesi'nin Avrupa Kupası şampiyonluğu, bu sene Galatasaray'ın  kadınlarda yaşadığı şampiyonluk, Darüşşafaka'nın Avrupa Kupası'nı kazanması,  diğer takımlarımızın belli bir seviyeye gelmesi bizi gerçekten çok mutlu etti.  Basketbolun hem kulüpler hem de milli takımlar anlamında başarılı olması bizi çok  mutlu ediyor. Kulüplerimizi kutlamak gerekiyor. Çok iyi yatırımlar ve  organizasyonlar sonunda böyle bir başarı elde ettiler. Yönetim olarak bize düşen  görevi kulüplerimizle birlikte yapıp bu başarıların daha sağlıklı ve  sürdürülebilir olması için çalışıyoruz. Umarım bu başarılar tüm Türkiye'ye  yayılır ve basketbola olan ilgi artar."
 
Elde edilen şampiyonlukların işlerini kolaylaştırdığını vurgulayan  Türkoğlu, "Göreve geldiğimizden beri ilk hedefimiz basketbolun Türkiye'ye  yayılması. Bu tür başarılar bizim işimizi kolaylaştırıyor diyebiliriz.  Fenerbahçe'nin kulüpler anlamında ilk defa böyle bir başarıyı elde etmesi,  Galatasaray'ın Avrupa Kupası şampiyonluğu basketbolun ne kadar başarılı bir spor  dalı olduğunu gösteriyor." ifadelerini kullandı.

Etiketler:
Tüm Fikstür