"Eksikliklerimizi görme şansı yakalayacağız"

A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ufuk Sarıca, Almanya'nın Hamburg kentinde katılacakları VTG Süper Kupa'da eksikliklerini görme şansı yakalayacaklarını söyledi.

06 Eylül 2018 Perşembe - 23:23

2019 FIBA Dünya Şampiyonası Avrupa Elemeleri 2. Tur I Grubu'nda 14  Eylül'de Ankara'da Karadağ, 17 Eylül'de deplasmanda Slovenya ile karşılaşacak  ay-yıldızlı ekip, hazırlıklar kapsamında yarın başlayacak VTG Süper Kupa'da  mücadele edecek.
 
A Milli Takım Başantrenörü Ufuk Sarıca, Süper Kupa ile ilgili Türkiye  Basketbol Federasyonunun internet sitesine açıklama yaptı.
 
Önemli bir kamp dönemini geride bıraktıklarını belirten Sarıca,  şunları kaydetti:
 
"Slovenya'da yaptığımız kondisyon ve kuvvet ağırlıklı çalışmaların  ardından antrenmanlarımızı İstanbul'da sürdürdük. Bu sürede sadece bir hazırlık  maçı oynayabildik. Karadağ ve Slovenya ile karşılaşacağımız önemli müsabakalar  öncesinde maç ritmimizi yakalamak açısından Süper Kupa'yı önemsiyoruz. Buradaki  rakiplerimiz ciddi takımlar. Önemli iki karşılaşma oynayacağız. İlk maçımız olan  Almanya mücadelesi çok sert olacak. Burada göstereceğimiz performans,  eksiklerimizi görmek açısından belirleyici olacak. Maçları Almanya'da  oynayacağımız için gurbetçi vatandaşlarımızı karşılaşmalara bekliyoruz."
 
  
 

Etiketler:
Tüm Fikstür