"F.Bahçe'ye başkan olacak" iddiası

03 Şubat 2012 Cuma - 12:54

Türk futbolu içinde bulunduğumuz hafta boyunca Türkiye Futbol Federasyonu'nda (TFF) yaşanan istifa depremiyle çalkalandı.

30 Ocak Pazartesi günü TFF Başkanlığı’nı bırakmayacağını yönetimiyle beraber yola kararlılıkla devam edeceğini açıklayan TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, 31 Ocak Salı günü ise tabiri caizse tüm futbol kamuyounu ters köşeye yatırarak istifa kararı aldı.

Mazeretlerini sıraladı ama...

Aydınlar bu ani kararı ile ilgili yaptığı açıklamada UEFA'nın şike soruşturması sürecinde sergilediği tutarsız tavırları ve yönetimi içindeki güven ortamının kaybolmasını istifasına gerekçe göstermişti.

Peki gerçekten de Aydınlar'ı istifaya götüren gelişmeler bu iki nedenle mi sınırlı?

‘Kahramanlık’ teklifi

Kulislerde şu günlerde Aydınlar'ın istifası ile müthiş bir iddia dolaşıyor. Bugün yazarı Engin Verel'in "Mayısta Fenerbahçe'ye başkan adayı olabilir" şeklindeki yazısı gündemdeki yerini korurken, Aydınlar'a "İsitifa et ve Fenerbahçeliler'in gözünde kahraman ol" dendiği ileri sürülüyor.

Fenerbahçe camiasından bazı etkili isimlerden Aydınlar'a “Bırak Federasyonu; mayıstaki genel kurulda seni Fenerbahçe'ye başkan yapalım” teklifinin geldiği, Aydınlar'ın istifasının ardındaki sebebin bu olduğu ifade ediliyor. Aydınlar'ın bu iddialar karşısında sessizliğini bozması bekleniyor.

BİZ GİDİYORUZ SEN DE GEL

İstifa eden TFF Başkan Vekili Arıboğan'ın aslında bu kararı almak istemediği öğrenildi. Aydınlar'ın "Göksel ile birlikte bırakıyoruz. Senin devam etmen yakışık almaz" demesiyle görevi bırakmaya mecbur kaldığı ileri sürüldü.

Mehmet Ali Aydınlar'ın Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığından istifasının şoku sürerken, görevi bırakan isimlerden 2. Başkan Vekili Lütfi Arıboğan'ın ise zoraki olarak bu kararı aldığı öğrenildi.

İddiaya göre aslında TFF'den ayrılmayı düşünmeyen Arıboğan'a, Mehmet Ali Aydınlar "Göksel Gümüşdağ ile birlikte bu işi bırakıyoruz. Senin göreve devam etmen ve tek başına kalman yakışık almaz" dedi. Arıboğan, bu sözler üzerine istemediği halde istifaya mecbur kaldı.

Elinde kozları var

Öte yandan Lütfi Arıboğan'ın özellikle Fenerbahçe cephesinden gelen suçlamalara karşı kendisini garanti altına aldığı belirtiliyor.

Arıboğan'ın gerek Sarı-Lacivertli takımın Şampiyonlar Ligi'nden men edilmesi kararı, gerekse UEFA Başmüfettişi Pierre Cornu'nun şike soruşturmaları ile igili verdiği ifadelele ilgili tüm belge ve dokümanları elinde bulundurduğu ifade ediliyor.

Etiketler: 0
Tüm Fikstür