"Geçen sezondan daha iyi olmak istiyoruz"

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı'nın İtalyan oyuncusu Luigi Datome, İstanbul'da 19-21 Mayıs'ta düzenlenecek THY Avrupa Ligi Dörtlü Finali'ni kazanmak istediklerini söyledi.

15 Mayıs 2017 Pazartesi - 13:46

Sinan Erdem Spor Salonu'nda yapılacak Dörtlü Final öncesi AA  muhabirine açıklamalarda bulunan Datome, ilk hedeflerini gerçekleştirdiklerini  belirtti.

Çok zor bir sezonun ardından Dörtlü Final'e kaldıklarını vurgulayan 29  yaşındaki basketbolcu "Çok mutluyuz. Dörtlü Final'e kalmak ilk hedeflerimizden  biriydi. Çok uzun bir yolculuktu. İnişlerimiz çıkışlarımız oldu. İlk hedefimize  ulaştık. Tabii ki Dörtlü Final'e kaldık diye tatmin olacak değiliz. Geçen yıl  final oynadık. Geçen sezondan daha iyi olmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

"Taraftarımız büyük etken olacak"

Datome, Sinan Erdem Spor Salonu'ndaki tribünlerin büyük çoğunluğunda  yer alacak Fenerbahçeli taraftarları mutlu etmek istediklerini dile getirdi.

Saha ve seyirci avantajına çok inanan biri olmadığını vurgulayan  tecrübeli basketbolcu, "Bunu Panathinaikos Superfoods ile yaptığımız seride de  gördük. Onları seyircisi önünde yendik. Taraftarlarımızın Dörtlü Final etabına  gelip bizi destekleyecek olmalarından dolayı çok mutluyum. Bu mükemmel atmosferi  görecekler. Taraftarlarımız çok büyük bir etken olacak. Umarım onlara zevkli bir  Dörtlü Final yaşatırız." değerlendirmesinde bulundu.

Dörtlü Final'in ilk maçında 19 Mayıs'ta karşılaşacakları İspanyol  temsilcisi Real Madrid'in iyi bir ekip olduğunu anlatan Datome, "Koşmayı ve çok  fazla pozisyon oluşturmayı seven bir takım. Onları skor olarak geride tutmamız  gerekiyor. Fazla şans vermememiz gerekiyor. Real Madrid'e iyi olduğumuz hissini  vermemiz gerekiyor." diyerek sözlerini tamamladı.

Tüm Fikstür