'Gümüş madalyayı rüyamda gördüm'

EYOF 2017'de sürat pateni 1000 metre yarışında ikinci olan Hazar Karagöl, EYOF tarihinde Türkiye'ye gümüş madalya getiren ilk sporcu olmanın mutluluğunu yaşıyor.

17 Şubat 2017 Cuma - 18:39 | Son Güncelleme : 17 02 2017 - 18:41

Erzurum'daki 2017 Avrupa Gençlik  Olimpik Kış Festivali'nde (EYOF 2017) kısa mesafe sürat pateni erkekler 1000  metrede gümüş madalya kazanan milli sporcu Hazar Karagöl, "Gümüş madalyayı  rüyamda gördüm. Rüyam çıktı, çok sevinçliyim." dedi.
 
EYOF süresince sürat pateninde 1500 ve 500 metre yarışlarında istediği  sonucu elde edemeyen milli sporcu Hazar Karagöl, yarışların son gününde 1000  metrede gümüş madalya kazandı.
 
Bu başarısı ile 1991 yılından beri düzenlenen EYOF'un kış  organizasyonları bölümünde Türkiye'ye ilk gümüş madalyayı getiren Karagöl,  böylece hem kariyerinin en iyi derecesini elde etti hem de sürat pateninde  EYOF'ta bugüne kadar madalyası bulunmayan Türkiye'ye bu dalda ilk madalyayı  kazandırmış oldu.
 
Altı yıldır sürat pateni yapan Karagöl, yarışların ardından AA  muhabirine yaptığı açıklamada, EYOF'a çok iyi hazırlandığını ve madalya almak  için piste çıktığını belirtti.
 
Federasyon yöneticileri, antrenörleri, ailesi ve taraftarların da  kendisinden madalya beklentisi olduğunu bilerek piste çıktığını vurgulayan  Karagöl, "İlk gün 1500 metre, ikinci gün 500 metre yarışlarında çeşitli  aksilikler oldu. Madalya umudum son güne kaldı. Rüyamda 1000 metrede ikincilik  almıştım. Gümüş madalyayı rüyamda gördüm. Rüyam çıktı, çok sevinçliyim." diye  konuştu.
 
Hazar Karagöl, EYOF tarihinde Türkiye'ye gümüş madalya getiren ilk  sporcu olmanın gururunu yaşadığını ifade ederek, "EYOF 2017'de snowboard  branşında da Aydan Karakulak ile bronz madalya aldık. Ben de ülkeme gümüş madalya  kazandırdım. Çok mutluyum." ifadelerini kullandı.
 
Pistte ev sahibi olmanın avantajını da hissettiğini dile getiren  Karagöl, kendisini destekleyen herkese teşekkür etti.
 
"Çok gururlandık"
 
Sürat pateni yarışlarını izleyen Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu da  EYOF 2017'nin dostane şekilde gerçekleştiğini belirtti.
 
Hazar Karagöl'ü sürat pateni yarışında izlediğini dile getiren  Azizoğlu, "Hazar gümüş madalya aldı. Çok gururlandık. Bütün sporcularımızı tebrik  ediyorum." dedi.
 
Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Ahmet Hamdi Gürbüz ise EYOF  2017'ye ev sahipliği yapmaktan çok mutlu olduklarını belirtti.
 
Dünyaya Erzurum ve Türkiye'nin misafirperverliğini gösterdiklerini  dile getiren Gürbüz, organizasyonun Türkiye'de yapılmasının Türk sporcular için  de moral olduğunu söyledi.
 
Gürbüz, EYOF'a katılan bütün sporcularına teşekkür ederek, şu  ifadeleri kullandı:
 
"Hazar yarışırken tribünler almadı, dışarıda ekrandan izleyenler oldu.  Seyirci desteğini de alarak iyi bir derece elde ettik. Bu madalyayı ülkemize  armağan ediyoruz. 1000 metrede gümüş madalyanın gururunu yaşıyoruz. Bugün bir  zafere imza attık, ülkemize armağan olsun."
 

Tüm Fikstür