'Hedefim büyük takımlarda oynamak'

Kayserispor'un orta saha oyuncusu Güray Vural, hedefinin sarı-kırmızılı forma ile çok iyi bir sezon geçirip, daha sonra büyük takımlardan birinde oynamak olduğunu söyledi.

24 Temmuz 2017 Pazartesi - 13:45

Sarı-kırmızılı takımın yeni sezon hazırlıkları kapsamında  Avusturya'nın Salzburg şehrinde kamp yaptığı otelde AA muhabirine açıklamada  bulunan Güray, "Kayserispor forması ile sezonu en iyi şekilde bitirmeyi  hedefliyorum. Ben iyi olursam bu takıma da yansıyacaktır. Daha önce  Trabzonspor'da oynamıştım, büyük takımları yeniden yakalamak, büyük takımlardan  birinde yine oynamak istiyorum." dedi.

"Başarılı olduğum zaman Fatih Terim beni çağırıyor"

Güray, hedeflerinin olduğunu ve bunlara ulaşmak için çok çalıştığını  vurgulayarak, şöyle konuştu:

"En önemli hedeflerimin başında da her zaman milli takıma gidip,  ay-yıldızlı formayı terletmek bulunuyor. Milli takımda kalıcı olmak çok önemli.  Takımımda başarılı olduğum zaman biliyorum ki Fatih Terim beni çağırıyor.  İnşallah bunun devamı gelir. Her Türk futbolcunun söylediği gibi milli formayı  giymek gurur verici bir şey." ifadelerini kullandı.

"Önemli olan takım olmak"

Yeni sezon çalışmalarına Erzurum'da başladıklarını hatırlatan Güray,  "10 gün süren çok güzel bir Erzurum kampı geçirdik. Daha çok fiziksel  antrenmanlar yaptık. İki hazırlık maçı oynadık, iyi sonuçlar almadık çünkü  fiziksel olarak yoğun çalıştığımız için maçlara yorgun olarak çıktık. Alınan  sonuçlar çok önemli değildi, eksiklerimizi gördük." değerlendirmesinde bulundu.

Deneyimli futbolcu, bu sezon Kayserispor'un transfer döneminde çok  sayıda oyuncuyu kadrosuna kattığının altını çizerek, "Transfer döneminde 14-15  arkadaşımız aramıza katıldı. Yeni transferlerimizin büyük çoğunluğunun Erzurum  kampına katılması avantajımızdı. Orada iyi bir uyum yakaladık. Avusturya'da daha  çok birlikteyiz. Kaliteli isimler kadroya katıldı ama önemli olan takım olmak. Şu  an her şey çok iyi gidiyor. İnşallah başarılara ulaşan bir takım oluruz."  şeklinde konuştu.

"Kayserispor'un hedefi her zaman üst sıralar olmalıdır"

Takıma transfer edilen oyuncuların yetenekleri kadar uyumlarının da  futbol için büyük önem taşıdığını vurgulayan Güray, şunları ifade etti:

"Bireysel olarak kalite yakalayıp iyi bir takım olamazsanız başarı  elde edilmiyor. Beraber oynamayı çözmemiz gerekiyor. Kayserispor'un hedefi her  zaman üst sıralar olmalıdır. Kulüp iki sezondur zor durumlardan geçiyor. Bu sene  ilk hedefimiz ligde kalmak. Ligde kalmayı bir an önce garantilemek ve daha sonra  hedefleri yukarıya taşımak istiyoruz. İnşallah bunu başarırız."

"Hocamız hücum futbolu oynatacak"

Güray, yeni teknik direktörleri Marius Sumudica'nın çok hırslı bir  isim olduğunu aktararak şunları kaydetti:

"Hocamız agresif bir hoca ama bu takıma olumlu yansıyacaktır. Çok  disiplinli, ikili ilişikleri çok iyi. Herkesle ayrı ayrı ilgileniyor ve güler  yüzlü bir isim. Avusturya'da 4-5 hazırlık maçı yapacağız ve kendimizi daha iyi  göreceğiz. Hocamız da takımı daha iyi tanıyacak. Güzel bir grubuz, bunu sahaya  yansıtmak istiyoruz. Hocamız hücum futbolu oynatacak."

 

Tüm Fikstür