"Hedefimiz ilk 5'e girerek olimpiyatlara gitmek"

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, İspanya'nın ev sahipliğinde 22-30 Eylül'de düzenlenecek FIBA Kadınlar Dünya Kupası'nda hedeflerinin, organizasyonu ilk beş içinde bitirerek olimpiyat kotası almak olduğunu söyledi.

16 Eylül 2018 Pazar - 22:38

Türkoğlu, Sinan Erdem Spor Salonu'nda A Milli Kadın Basketbol  Takımı'nın, Nijerya'yı 89-51 yendiği hazırlık maçının ardından basın mensuplarına  açıklamada bulundu.
 
Ülke olarak madalya kazanmalarının kendilerini gururlandıracağını  kaydeden Türkoğlu, şunları aktardı:
 
"Madalya alırsak daha da güzel olur, daha da gururlanırız. Dünya  Kupası'nda hedefimiz ilk 5'e girerek olimpiyatlara gitmek. Daha sonra madalya  kazanırlarsa hepimiz bundan daha çok mutlu oluruz."
 
Nijerya karşısında millilerin güzel bir galibiyet aldığını aktaran  Türkoğlu, "Şampiyona öncesi bu tür galibiyetler moral verir. A Milli Kadın  Basketbol Takımı, bizim çok gurur duyduğumuz bir ekip. İnşallah bu Dünya  Kupası'nda da bizi daha çok gururlandıracak. İki defa olimpiyatlara gitme şansı  yakaladılar. İnşallah bu şampiyonadan sonra da üçüncü kez bizi olimpiyatlarda  temsil ederler. Biz her anlamda gerek Ekrem hoca gerekse sporcuların yanında  olduk. Onlar artık neleri yapması gerektiğini, nasıl mücadele etmesi gerektiğini  biliyorlar. İnşallah tüm Türkiye'yi gururlandıracak sonuçlar alırlar."  ifadelerini kullandı.
 
Başantrenör Memnun'un açıklamaları
 
A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ekrem Memnun, 2018 FIBA  Dünya Kupası öncesi iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini dile getirdi.
 
Nijerya'yı 89-51 yendikleri hazırlık maçını değerlendiren Memnun,  "Dönem dönem maçta iyi şeyler yaptık. Maçın başında sert oynadılar. Basit top  kayıpları yaptık. Ben oynanan oyundan gayet memnunum. Çok istekliyiz, çok  motiveyiz, çok istiyoruz. İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Bütün hazırlık kampı  boyunca pozitif kaldık." diye konuştu.
 

Tüm Fikstür