"Her maça farklı taktikle çıkıyoruz"

Abdullah Avcı, UEFA Avrupa Ligi C Grubu ikinci maçında deplasmanda Braga'ya 2-1 mağlup oldukları maçta ortaya koydukları futbolun karşılığını alamadıklarını söyledi.

29 Eylül 2017 Cuma - 1:31

Avcı, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, Braga'nın  oyun kurma opsiyonlarının kenarlardan yapılan ortalara dayalı olduğunu belirtti.
 
Kendilerinin ise oyunun yönünü çabuk değiştirmeyi, rakip arkası  koşularla pozisyonlar bulmayı ve topa daha fazla sahip olmayı istediklerini dile  getiren Avcı, şöyle devam etti:
 
"Topa daha fazla sahip olduk, pozisyonlarımız var. Rakibin iki  isabetli şutu, bir tanesi 90. dakikada gol. Mağlup olduk, bu bizim için üzücü.  Oyun gücünün karşılığını alamadık. Ligde de geçen hafta buna benzer bir sahne  yaşadık. Ceza sahası içinde rakiple sıcak temas içinde olmamız lazım. Bu kadar  oyun kalitesinin yüksek olduğu maçtan mağlup ayrılmak üzücü. Rakibi tebrik  ediyoruz, bunu kapatacağız. Şimdi ligimize dönüp bir an evvel kafamız net bir  şekilde yolumuza devam etmek istiyoruz."
 
Abdullah Avcı, iki maç sonunda 1 puanda kalan Medipol Başakşehir'in  gruptan çıkma şansını da değerlendirdi.
 
Lider Braga'nın 6, Ludogorets'in 4 puana ulaştığını, favori olarak  görünen Hoffenheim'ın ise hiç puan alamadığını anlatan Avcı, "Bu grupta herkes  birbirini yenebilir. Bugünden itibaren bunu düşünmeyeceğiz. Bizi buraya taşıyan  ligimize bir an evvel dönmemiz gerekiyor. Grupla ilgili bir sonraki maçımız  öncesinde konuşmak daha sağlıklı olur." yorumunda bulundu.
 
"Her maça farklı taktikle çıkıyoruz"
 
Avcı, her maça farklı taktikle çıktıklarını ifade etti.
 
Kaybettikleri maçlarda da oyun gücünü rakibe hissettirmiş bir takım  olduklarını vurgulayan Avcı, "Biz iyi bir aileyiz, böyle süreçler zaman zaman  yaşanabilir. Her maça aynı taktikle çıkmıyoruz, her maçın stratejisi ayrı. Yine  aynı şekilde devam edeceğiz." dedi.
 
Medipol Başakşehir Teknik Direktörü, Braga karşısında  turuncu-lacivertli forma ile UEFA Avrupa Ligi'nde ilk maçına çıkan Da Costa'nın  performansına ilişkin, "İlk yarının sonunda oyundan aldım çünkü bir faul hakkı  daha kalmamıştı, eksik kalmamak için oyundan aldım. Oyun içinde doğru hamleleri  de vardı ama rakibe bir dokunma hakkı kalmamıştı, o yüzden bu değişikliği yapmak  zorunda kaldım." değerlendirmesini yaptı.
 

Etiketler: Avcı Başakşehir UEFA
Tüm Fikstür