"Her takım mağlup olabilir..."

Evkur Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut, Spor Toto Süper Lig'in 4. haftasında 1-0 yenildikleri Atiker Konyaspor maçına ilişkin, "Her takım mağlup olabilir ama en azından biraz savaşarak bunu yapmış olsaydık bizim için daha iyi olacaktı." dedi.

01 Eylül 2018 Cumartesi - 1:03

Erol Bulut, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında,  kötü oynayarak mağlubiyet aldıklarını belirterek, şunları kaydetti:
 
 
"Her takım mağlup olabilir ama en azından biraz savaşarak bunu yapmış  olsaydık bizim için daha iyi olacaktı. Futbolcularımdan kenarlardan atak  yapmalarını istedim ama nedense hep merkezden oynamaya çalıştık, kalabalığa hep  topu sürdük. Hatalarımızı iyi analiz edeceğiz. Bugün kötü bir futbol oynadık.  Bazen böyle yenildiğinde sonraki maça daha iyi ayaklanıyorsun, daha iyi  uyanıyorsun. Hatalarımızı analiz edeceğiz. Önümüzdeki Beşiktaş maçına yeterince  zamanımız var, toparlayacağız ve ona göre yolumuza devam edeceğiz."
 
 
Rıza Çalımbay: "Aldığımız 3 puan çok önemli"
 
 
Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay ise karşılaşmanın  bekledikleri gibi geçtiğini söyledi.
 
 
Zor bir maç olacağını bildiklerini ve ona göre hareket ettiklerini  dile getiren Çalımbay, şöyle konuştu:
 
 
"Golü bulduktan sonra gerekli savunmayı da yaptık. Gerçekten mükemmel  bir savunma yaptık. Tek üzüldüğüm şey kaptığımız topları ön tarafta çok kolay  harcadık. Eğer oralarda biraz daha dikkatli olabilseydik belki daha farklı bir  şekilde buradan ayrılabilirdik. Ama her açından bakıldığında bizim için çok iyi  bir galibiyetti. Araya kayıpsız girmek istiyorduk o yüzden aldığımız 3 puan çok  önemli. Bundan sonra bizi bekleyen bir Fenerbahçe maçı var. Arkasından  Kayserispor ve Göztepe deplasmanlarımız var. O zamana kadar da daha iyi olmamız  gerekiyor. Çünkü lig çok zor. Maç kazanmak çok zor. Mücadele etmeden, acı  çekmeden kazanmanız da mümkün değil. Onun için bu araya iyi değerlendirip daha  iyi yerlere geleceğiz."

Etiketler:
Tüm Fikstür