'İki kupaya da talibiz!'

Medipol Başakşehir'in kaptanı Emre Belözoğlu, hedef takım haline geldikleri için rakiplerinin kendilerine karşı daha farklı bir oyun anlayışı içinde sahaya çıktığını söyledi.

17 Şubat 2017 Cuma - 12:21

Emre Belözoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, rakip takımların  oyunu daha fazla kendi sahalarında kabul ettiğini belirterek, "Her zaman ligin  ikinci yarısı daha zorlu geçmiştir ve biz de hedef takım haline geldiğimiz için  rakiplerimiz bize karşı daha farklı oynamaya başladı. Artık buna göre gardımızı  alacağız. Ligin üst sıralarında tutunmak için elimizden gelen tüm mücadeleyi  göstereceğiz. İnanıyorum çok çabuk toparlayıp, kaldığımız yerden lige devam  edeceğiz." diye konuştu.

Spor Toto Süper Lig'de ve Ziraat Türkiye Kupası'nda güçlü bir şekilde  yollarına devam ettiklerini hatırlatan Emre, şöyle devam etti:

"Ligin sonuna kadar her türlü mücadelenin içinde olmak istiyoruz.  Hedeflerimizden biri Türkiye Kupası, diğeri de ligin en üst sıralarında devam  etmek. Bu şampiyonluk olur, olmaz bunu önümüzdeki haftalar gösterecek. Bu oyun  gücüyle devam edeceğiz. İki kupa için de elimizden gelen her şeyi yapacağız. Güç  rakip doğurur, güç düşman doğurur. Bunun sıkıntılarını yaşıyoruz. Bunun  bilinciyle elimizden geldiğince ligde tutunacağız, Türkiye Kupası'nı da kazanmak  için elimizden gelen her şeyi yapacağız."

"Futbolda dün yok, yolumuza devam edeceğiz"

Geçtiğimiz hafta 4-0 kaybettikleri Kasımpaşa maçını bir an önce  unutarak önlerine bakacaklarını dile getiren turuncu-lacivertli takımın kaptanı,  "Farklı mağlup olmamıza rağmen maçın genelinde oyun ve istatistik üstünlüğü  bizdeydi. Futbolda her türlü sonuç var. Bizim oyun gücümüz var, bu oyun gücünü  Kasımpaşa maçında da sergiledik." şeklinde konuştu.

Kasımpaşa karşısında doğru bir futbol oynadıklarını savunan 36  yaşındaki futbolcu, "Sadece çok erken gelen goller bizi geriye düşürdü. İlk 10  dakika ve son 10 dakikayı ayırdığımız zaman 70 dakikalık bölümde çok farklı bir  skor bizim adımıza ortaya çıkabilirdi. Kasımpaşa karşısında aldığımız farklı  mağlubiyetin üstesinden gelebilecek oyun ve futbolcu kalitemiz var. Maç  istediğimiz gibi başlamadığından dolayı bu şekilde devam etti. Kaybettik, hem de  istemediğimiz bir şekilde farklı kaybettik. Futbolda dün yok, yolumuza devam  edeceğiz." ifadelerini kullandı.

"2024'e hazır olduğumuzu düşünüyorum"

Türk futbolunun önemli isimlerinden Emre Belözoğlu, Türkiye'nin, 2024  Avrupa Futbol Şampiyonası adaylığını sonuna kadar desteklediğini açıkladı.

Türkiye'nin her yerinde yükselen modern statların elimizi güçlü  kıldığını aktaran Emre, şunları kaydetti:

"Özellikle devletimiz bu anlamda çok ciddi yatırımlar yaptı. Gençlik  ve Spor Bakanlığımız da gerçekten bu anlamda çok önemli çalışmalar yapıyor. Her  anlamda 2024'e hazır olduğumuzu düşünüyorum. İnşallah geçmişte kıl payı  kaçırdığımız bu şampiyonayı ülkemize getiririz. Ülkemizin buna da ihtiyacı var  diye düşünüyorum. Dünyanın en güvenilir ülkelerinden bir tanesiyiz. Bunu da ispat  etmemiz için böyle turnuvalarda iyi ev sahipliği yapmamız gerekiyor. İnşallah  devletimizin yapmış olduğu yatırımların karşılığı olarak da bu turnuva ülkemize  gelir. Bir sporcu olarak en büyük arzum budur."

 

Tüm Fikstür