"Lionel Messi'yi klonlayabiliriz"

Lionel Messi'nin emekliye ayrılması sonrası takım düzeniyle alakalı planlarını şimdiden oluşturmaya başlayan Barcelona için İspanyol genetik uzmanı Arcadi Navarro, Arjantili süperstarın klonlanabileceğini söyledi.

21 Mart 2019 Perşembe - 7:59

La Liga'da şampiyonluğa koşan Barcelona, Lionel Messi'nin emekliye ayrılmasının ardından ne yapacağını planlamakla meşgulken İspanyol genetik uzmanı Arcadi Navarro'dan ilginç bir açıklama geldi. Avrupa Genom-Fenom Arşivi Başkanı Navarro, İspanya'da yayın yapan Cadena SER Radyosu'na yaptığı açıklamada güncel tekniklerle Messi'yi klonlamanın mümkün olduğunu söyledi.
 
"Messi'ye ikizi gibi benzeyen birini üretebiliriz." diyen ünlü bilim adamı, "Bu kişi, Messi'yle aynı potansiyele sahip olacaktır. Ancak Messi'nin şu anki özelliklere sahip olmasında genler kadar eğitim ve çevrenin de etkisi var. O, şu an bulunduğu yere yalnızca genleri değil, hayatı boyunca edindiği tecrübeler ve La Masia'da aldığı eğitim sayesinde geldi. Genetik, bize potansiyeli verir. Bunu kullanabilmek içinse çalışmak gerekir." ifadelerini kullandı. 
 
(Fanatik) 

Etiketler:
Tüm Fikstür