'Olimpiyat heyecanı bizi formda tutuyor'

A Milli Erkek Basketbol Takımı Antrenörü Ufuk Sarıca, önlerinde kolay bir süreç olmadığını ancak Rio'ya gitmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

10 Haziran 2016 Cuma - 15:57 | Son Güncelleme : 11 06 2016 - 9:15

Sarıca, Türkiye Basketbol Federasyonunun internet sitesinde yayımlanan  açıklamasında, oldukça yüksek tempolu bir kamp dönemi geçirdiklerini belirtti.
 
Olimpiyat elemelerine yirmi günlük sürecin olduğunu ve takımın tam  anlamıyla hazır olmadığını hatırlatan Sarıca, "Yedi kişilik kadromuzla en azından  burada olanlarla hem hücum hem de savunma ile ilgili bazı prensipleri konuşup  bunlar üzerinde çalıştık. Umuyorum ki ekibimiz tamamlandıktan sonra, turnuvaya  dek hazır hale geleceğiz. Elimizdeki dar zamanı olabildiğince verimli kullanmaya  çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.
 
Ufuk Sarıca, eksik bir kadroyla kampta bulunmalarının bir olumsuzluk  durumu oluşturduğunu ancak bunu avantaja çevirmek için ellerindeki kısıtlı süreyi  verimli değerlendirmeye çalıştıklarını aktardı.
 
Kendilerini zor bir sürecin beklediğini ve çok yüksek tempolu bir  antrenman dönemi geçirdiklerini dile getiren Sarıca, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Önümüzde kolay bir süreç yok ama Rio'ya gitmek için elimizden geleni  yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Hepimiz hem bireysel olarak, hem ülkemiz  hem de basketbolumuz adına bunun heyecanını yaşıyoruz. Oyuncularda da bu  motivasyon gözle görülür derecede var. Hepsi bireysel çalışmalarını yaparak, bu  kampa hazır gelmişler. Burada yüksek tempoda antrenmanlar yaptık ve oyuncularımız  da çok olumlu reaksiyon gösterdiler. Normalde böyle kısa süreli bir ilk toplanma  kampında temponun düşük olması beklenebilir ama Olimpiyat heyecanı bizi formda  tutuyor."
 

Tüm Fikstür