"Onlara şans veremediğim için üzgünüm"

Obradovic, THY Avrupa Ligi play-off çeyrek final serisinde İspanyol temsilcisi Baskonia'yı 95-89 yenerek 2-0 öne geçtikleri maçın özellikle son çeyreğinde çok doğru oynadıklarını söyledi.

20 Nisan 2018 Cuma - 23:29

Fenerbahçe Doğuş Başantrenörü Zeljko Obradovic, THY  Avrupa Ligi play-off çeyrek final serisinde İspanyol temsilcisi Baskonia'yı 95-89  yenerek 2-0 öne geçtikleri maçın özellikle son çeyreğinde çok doğru oynadıklarını  söyledi.
 
Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısına konuşan  Obradovic, maça Baskonia'nın çok iyi başladığını anlatarak, şöyle konuştu:
 
"Play-off serileri çok spesifiktir. Bu sefer farklı şeyler yapmaya  çalıştık. Maçın başı onlar için çok kolay oldu ve 6-0'la başladılar. Biz de çok  tembel başladık. Hatalarımızın anladık ve değişmeye başladık. Böylece farklı bir  maç olmaya başladı. İki maçta da oyunculara yaptıkları her şey için teşekkür  ediyorum. İspanya'ya 2-0 gitmek çok iyi bir şey ama henüz işimiz bitmedi. Bir  galibiyete daha ihtiyacımız var. Baskonia çok iyi bir takım. Son çeyrekte topu  iyi kullanmamızdan çok memnun oldum. Bunu izlemek gerçekten çok sevindirici."
 
İlk iki maçta şans vermediği Ali Muhammed ve Melih Mahmutoğlu hakkında  da yorum yapan Obradovic, "İkisi de oynamayı hak ediyorlar ama bu iki maçta da  onlara şans veremediğim için üzgünüm. Başkanımıza, sponsorumuza ve her şeyden  önemlisi bu atmosfer için taraftarımıza teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.
 
Martinez: "İkinci yarıdaki küçük detaylar sonucu belirledi"
 
Baskonia Başantrenörü Pedro Martinez, ikinci yarıdaki küçük detayların  maçın sonucunu belirlediğini dile getirdi.
 
Fenerbahçe Doğuş'un çok yetenekli bir takım olduğunu vurgulayan  Martinez, "İkinci yarıdaki küçük detaylar sonucu belirledi. Fenerbahçe Doğuş'u  savunmak çok zor. Genel olarak iyiydik ama üçüncü maça farklı şekilde  hazırlanmamız lazım." değerlendirmesinde bulundu.
 
Martinez, ilk iki maçı sakatlığı nedeniyle kaçıran Jayson Granger'in  üçüncü karşılaşmaya yetişip yetişmeyeceğini henüz bilmediklerini belirterek  sözlerini tamamladı.
 

Tüm Fikstür