"Oyuncularım hiçbir şeyi doğru yapamadı"

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba: "Oyuncularım hiçbir şeyi doğru yapamadı. Böyle olunca, bu skor ortaya çıktı"

31 Ekim 2018 Çarşamba - 0:21

Ziraat Türkiye Kupası 4. turunda 1461 Trabzon'a normal  süresi 1-1 tamamlanan maçta, uzatma dakikalarında 2-1 mağlup olan Bursaspor'un  teknik direktörü Samet Aybaba, oyuncularının sahada hiçbir şeyi doğru  yapamadığını ve bu yüzden kaybettiklerini söyledi.
 
Aybaba, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, bu tür maçları  ciddiye almaları gerektiğini ama bunu yapamadıklarını dile getirdi.
 
Mağlubiyetin üzüntüsünü yaşadıklarını anlatan Aybaba, hangi ligden ya  da hangi yaş grubundan bir rakiple karşılaşıldığının önemi olmadığını kaydederek,  "Tek önemli şey, çıktığınız maçı kazanmak." dedi.
 
Aybaba, mevcut oyuncularla bir kadro oluşturduklarını ve bu ekibin  beklentinin altında kaldığını vurgulayarak, şöyle konuştu:
 
"Oyuncularım hiçbir şeyi doğru yapamadı. Böyle olunca, bu skor ortaya  çıktı. Üzgünüz. Kadro içinde yer almak için oyuncular açısından bu maçlar  önemlidir. Genç oyuncular için de önemlidir. Arkadaşlarımız bu mesajı alamadılar.  Biz önümüzdeki maçlarda bu planla oynamayı düşünüyorduk. Demek ki bu plan doğru  değilmiş. 1461 Trabzon'u tebrik ediyorum. Aslan gibi koşuyorlar, mücadele  ediyorlar. Futbolcu böyle olmalı. Biz bunların hiçbirini yapmadık. Futbol bu. Bir  an önce toparlanıp, önümüzdeki maçlara bakacağız."
 
- Zıvalıoğlu: "Kazanma isteğimiz çok üst düzeydeydi"
 
1461 Trabzon Teknik Direktörü Hamdi Zıvalıoğlu, Bursaspor karşısında  turu geçtikleri için mutlu olduklarını söyledi.
 
Takım olarak iyi bir oyun ortaya koyduklarını anlatan Zıvalıoğlu,  "Kazanma isteğimiz çok üst düzeydeydi. Oyuncularım çok iyi mücadele ettiler.  Sıkıntılarımız hücumdaydı. Çok güçlü bir takıma karşı oynadık. En başta iyi  organize olmuş, Samet Aybaba hocanın takımına karşı oynadık. Bu kolay değil. Bunu  başardıkları için oyuncularımı tebrik ediyorum." şeklinde konuştu.
 

Tüm Fikstür