"Paul Le Guen beni Giroud'ya benzetiyor"

Bursaspor'un genç futbolcusu Kubilay Kanatsızkuş, Fransız teknik direktörleri Paul Le Guen'in kendisini Arsenal'in golcüsü Olivier Giroud'ya benzettiğini söyledi.

31 Temmuz 2017 Pazartesi - 13:50

Kubilay Kanatsızkuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hedefinin  Bursaspor'a daha fazla katkı sağlamak olduğunu belirtti.

Teknik direktörleri Paul Le Guen'in çok büyük bir kariyere sahip,  önemli bir çalıştırıcı olduğunu aktaran 20 yaşındaki oyuncu, Fransız teknik  adamın idmanlarda kendisiyle yakından ilgilendiğini ifade etti.

Çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerinin altını çizen Kubilay  Kanatsızkuş, "Bu sezon hedefim ilk 11'de daha fazla sahaya çıkmak. Hocalarım da  arkamda duruyor. Gelişmem lazım, gelişime de açık bir oyuncuyum. Türkiye'de Eren  Derdiyok ve Fernandao oyun tarzıma benziyor. Avrupa'da da Olivier Giroud'nun oyun  tarzını beğeniyorum. Paul Le Guen beni Giroud'ya benzetiyor." ifadelerini  kullandı.

Paul Le Guen'in, Fransa'da önemli başarılara imza attığını hatırlatan  genç golcü, "Hocamız çok önemli bir isim. Fransa'daki başarıları ortada. Bize de  farklı bir hava kattı, takımımız çok iyi durumda. Çok çalışıyoruz, iyi yoldayız  ve bu sezon iyi işler yapacağımıza inanıyorum." şeklinde konuştu.

"Daha agresif ve güçlü olacağım"

Bursaspor taraftarına bu sezon çok daha etkili bir performans  izlettirmek istediğini açıklayan Kubilay Kanatsızkuş, şunları kaydetti:

"Hocamız bana daha agresif olmam gerektiğini söylüyor. Ben de  antrenmanlarda bu uyarıları aklıma getiriyorum. Daha etkili olmam gerekiyor diye  kendimi sürekli uyarıyorum. Zamanla çok daha iyi olacağım. Hocamızla da her zaman  iletişim halindeyiz."

Bursaspor'un geçen sezon tarihinin en sıkıntılı süreçlerinden birini  yaşadığını belirten Kubilay Kanatsızkuş, yeşil-beyazlı kulübün bir daha böyle bir  duruma düşmemesi için gerekli tedbirlerin alınacağına inandığını aktardı.

Geçen sezon Süper Lig'deki ilk senesini geçirdiğini anlatan  yeşil-beyazlı oyuncu, "Benim için çok farklı bir tecrübeydi. Kulübümüz için çok  zor geçen bir sezondu, özellikle de ikinci yarı. Herkes yaşananlardan sonra  şapkasını önüne koymuş ve düşünmüştür. Kendisine gerekli dersleri çıkarmıştır.  Umarım bir daha öyle bir sezon yaşamayız." şeklinde görüş belirtti.

"Benim de Avrupa hedefim var"

Genç Türk oyuncuların son yıllarda daha fazla Avrupa'ya gitmeye  başlamasının, Türk futbolu için olumlu bir gelişme olduğuna değinen Kubilay  Kanatsızkuş, "Artık genç oyuncular Avrupa'ya daha fazla gitmeye başladı. İnşallah  devamı da gelir. Bizim de önümüz açılıyor. Benim de Avrupa hedefim var." şeklinde  konuştu.

Avrupa'da özellikle oynamak istediği bir lig olmadığını belirten golcü  futbolcu, her yerde elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağını söyledi.

Bursaspor'un Arjantinli futbolcusu Pablo Martin Batalla'nın her  golcünün birlikte oynamak istediği bir isim olduğuna değinen Kubilay, "Pablo,  gerçekten üst düzey bir zekaya sahip. Onunla oynamak ayrı bir keyif." ifadelerini  kullandı.

Kubilay, "Kanatsızkuş" soyadının nereden geldiğine dair ise hiçbir  fikrinin olmadığını sözlerine ekledi.

 

Tüm Fikstür