"Ronaldo, böyle maçlar için yaşıyor"

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde İspanya'nın Real Madrid takımı ile İngiliz temsilcisi Liverpool arasında yarın oynanacak final maçı öncesinde iki takımın teknik direktörü basın toplantısı düzenledi.

25 Mayıs 2018 Cuma - 22:02

Karşılaşmanın oynanacağı Ukrayna'nın başkenti Kiev'de düzenlenen basın  toplantısına, Liverpool'dan teknik direktör Jürgen Klopp ile kaptan Jordan  Henderson, Real Madrid'den ise Fransız teknik adam Zinedine Zidane ile kaptan Sergio Ramos katıldı.
 
Toplantıda ilk sözü alan Alman çalıştırıcı Klopp, takımına güvendiğini  belirterek, "Kimse finale kalmamızı beklemiyordu. Bu yüzden adımız Liverpool.  Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olmak, bu kulübün DNA'sında var ve büyük şeyler  başarmaya devam edebiliriz." dedi.
 
Real Madrid'in daha öz güvenli mücadeleye başlayacağına inandığını  kaydeden Klopp, "Bu avantajları, maç öncesine kadar devam edecek. Ama  karşılaşmanın düdüğü çaldığı zaman her şey yeniden başlayacak. Bu oyunculardan  kurulu takımım ile gurur duyuyorum. Buraya kadar gelebilmek için inanılmaz bir  mücadele verdiler ve hak ettiler." ifadelerini kullandı.
 
Zidane'ın kısa sürede Real Madrid'de önemli başarılar elde ettiğini  hatırlatan 50 yaşındaki Klopp, "Zidane'ın Real Madrid'de göreve getirilmesinin  öncesinde Liverpool'u çalıştırmaya başladım. Ama o, üç sezonda üç kez Şampiyonlar  Ligi'ni üst üste kazanabilecek duruma geldi." diye konuştu.
 
Alman teknik adam, takımın Mısırlı yıldızı Muhammed Salah'ın ramazan  ayı dolayısıyla final maçı öncesinde oruç tutup tutmayacağına ilişkin soruya ise  "Bu tamamen onun kişisel seçimi olarak kalacak. Antrenmanlarda son halini  görebilirsiniz, formunun zirvesinde. Final maçına çok iyi hazırlandı."  değerlendirmesini yaptı.
 
Klopp'un ardından söz alan Liverpoollu futbolcu Henderson ise kupayı  kazanmak istediklerini vurgulayarak, "Bunun için yeterli deneyimimiz var.  Geçmişten birçok şey öğrendik ve kazanmak için gereken motivasyonumuz var."  şeklinde konuştu.
 
"Ronaldo, böyle maçlar için yaşıyor"
 
Real Madrid'in teknik direktörü Zidane ise zorlu maçların ardından  finale kaldıklarını anımsatarak, "Bu sezon finale kalmak kolay olmadı. Buraya  kadar çıkabildiğimiz için çok mutluyuz. Şampiyonlar Ligi'nde bir final maçı daha  bizi bekliyor." dedi.
 
Takımın Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo'nun formda olduğuna  değinen Fransız çalıştırıcı, "Ronaldo, böyle maçlar için yaşıyor. Onun hayatına  bu maçlar anlam katıyor. Maçı dört gözle bekliyor." ifadelerini kullandı.
 
Zinedine Zidane, maçta favori taraf olmadığının altını çizerek,  "Liverpool ile aynı şansa sahibiz. İki taraf da maçın favorisi değil. Soyunma  odasındayken kimse favori olduğunu düşünmez." değerlendirmesinde bulundu.
 
Klopp ile teknik açıdan benzer özelliklere sahip olduğu yönündeki  soruya ise Zidane, "Klopp'a çok fazla saygı duyuyorum. Çok tecrübeli ve inanılmaz  şeyler başardı. Ama benzer yapıda olduğumuzu söyleyemem. Herkes ve her teknik adam birbirinden farklıdır." yanıtını verdi.
 
Sergio Ramos ise Livepoollu Salah'ın kalitesinin, Ronaldo ve  Barcelonalı Lionel Messi ile aynı seviyede olup olmadığına ilişkin soruyu, "Onlar  farklı gezegenden. Bazıları daha popüler olur, bazıları ise parlar ve ortadan  kaybolur. Biz ise en fazla harika oyuncu tanımına gireriz. Salah da harika bir  oyuncu ve bu sezonki performansıyla bunu kanıtladı. Daha fazlası olabilmek için  önünde iyi bir şans var." şeklinde cevapladı.
 
İki takım arasındaki final heyecanı, yarın TSİ 21.45'te Kiev'deki  Olimpiyat Stadı'nda yaşanacak.
 
  

Tüm Fikstür