"Rusya’da yeteri kadar şans bulamadım"

Süper Lig ekiplerinden Gençlerbirliği'nin Lokomotiv Moskova'dan transfer ettiği Sırp golcü Petar Skuletic, Rusya'da yeteri kadar şans bulamadığını söyledi.

27 Temmuz 2017 Perşembe - 13:43

Skuletic, kırmızı-siyahlı kulübün internet sitesinde yer alan  röportajında Türkiye'ye geliş süreci, Gençlerbirliği'ndeki ilk günleri ve  hedeflerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Sırbistan’ın Partizan takımında sergilediği 15 maçta 14 gollük  performansının ardından Rus ekibi Lokomotiv Moskova'ya transfer olduğunu anlatan  Skuletic, "Rusya’da istediğim şansı bulamadım. Daha az süre aldığım oyunculardan  bile skora daha çok katkı yapmışken teknik direktörün bana şans vermemesi  Rusya’da başarılı olmama engel oldu." ifadelerini kullandı.

Gençlerbirliği’ne gelmeden önce kırmızı-siyahlı takımda bir dönem  forma giyen Sırp oyuncular Dusko Tosic ve Radosav Petrovic'ten bilgi aldığını,  iki oyuncunun da başkent kulübü hakkında olumlu referanslar verdiğini kaydeden  Skuletic, "İkisi de şehir ve takım hakkında çok iyi şeyler söyledi.  Gençlerbirliği'nin iyi bir takım olduğunu anlatmaları kararımda etkili oldu."  diye görüş belirtti.

"Özat iyi bir hoca"

Sırp golcü, teknik direktör Ümit Özat'ın kendisini istemesinin de  başkent ekibine transferinde etkili olduğunu ifade etti.

Ümit Özat'ın oyuncularıyla ayrı ayrı diyalog halinde olmasının önemine  dikkati çeken Skuletic, "Antrenman içinde zaman zaman sert olabiliyor ama  sonrasında bizimle arkadaş gibi konuşmaya devam ediyor. Kısa süreli de olsa  gözlemlerime göre Ümit Özat, her şeyden önce iyi bir insan, ayrıca iyi bir hoca  diye düşünüyorum." yorumunu yaptı.

Yoğun kamp dönemi

Kamp döneminin beklendiği gibi yoğun geçtiğini ifade eden Skuletic,  "Ankara'da çok fazla topla antrenman yapmadık. Bu bölüm kondisyon anlamında yoğun  geçti. Hollanda'da ise daha çok taktik antrenmanlar ve maçlarla günümüzü  geçirdik." değerlendirmesinde bulundu.

Skuletic, kişisel hedeflerden bahsetmenin doğru olmayacağını  kaydederek, "Benim için önemli olan takım. Takımıma katkı vermek de en büyük  hedefim." ifadesini kullandı.

Tüm Fikstür