"Sabri'nin Kayseri'ye gelmesini bekliyoruz"

Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir, Galatasaray ile yolları ayrılan Sabri Sarıoğlu'nu transfer etmek istediklerini, tecrübeli futbolcunun yarın Kayseri'ye gelmesini beklediklerini söyledi.

28 Haziran 2017 Çarşamba - 22:59 | Son Güncelleme : 28 06 2017 - 23:03

Sarı-kırmızılı kulübün Karpuzatan bölgesindeki kulüp tesislerinde  2017-2018 sezonun ilk antrenmanını takip eden Bedir, burada basın mensuplarına  yaptığı açıklamada, yeni sezonunun Kayserispor'a ve Türk futboluna hayırlı olması  temennisinde bulundu.
 
Sezonu en erken açan takımlardan birinin Kayserispor olduğunu belirten  Bedir, "Lig bitti 20-25 günlük ara göz açıp kapayıncaya kadar bitti. Biraz rahat  edeceğiz diye düşünürken transfer furyası başladı. Takıma takviye konusu gündeme  geldi onunla uğraştık. Bugün hocamıza aşağı yukarı yüzde 70-80 tamam  diyebileceğiz ama eksiklerimiz olan bir takımı vermiş oluyoruz." dedi.
 
Teknik direktör Marius Sumudica ile  antrenman öncesinde 3 saate yakın  bir toplantı yaptıklarını ve bir çok konuda değerlendirmelerde bulunduklarını  aktaran Bedir, şöyle devam etti:
 
 "Hocamıza burada amaçlarımızı, hedeflerimizi Kayserispor olarak  Kayseri isminin nerelerde olması konusunda düşüncelerimizi aktardık. O da bu  hedefe varabilmek için yapılması gerekenleri bizle paylaştı. Takıma yapacağımız  takviyeler konusunda her hangi bir sıkıntımız, sorunumuz yok. Şu ana kadar 9  oyuncu transfer ettik, 5'i yabancı 4'ü yerli. Sanıyorum Süper Lig ekipleri  arasında en hızlı davranan takım biz olduk."
 
 Yeni transferler yolda
 
Önümüzdeki süreçte de hocayla görüşmeleri neticesinde takıma takviye  yapmaya devam edeceklerini anlatan Bedir, "Şu anda stoper bölgesine bir veya iki  oyuncu transferi yapmayı düşünüyoruz. Çalışmalar o yönde devam ediyor. Belki 2  gün sonra açıklarız. Bir tane defansif orta saha almayı düşünüyoruz. Bir de  forvet hattına bir takviye yapmayı planlıyoruz. Çok acele etmiyoruz. Hoca da  zaten kalan transferler konusunda acele etmemizi istiyor." şeklinde konuştu.
 
"Sabri Kayserispor'da oynarsa mutluluk duyarız"
 
Bir gazetecinin Sabri Sarıoğlu transferini sorması üzerine Bedir, şu  ana kadar 30-40 futbolcuyla görüştüklerini, bunlardan 9'unu takıma kattıklarını,  Sabri'nin de bu futbolculardan biri olduğunu söyledi.
 
Sabri'nin Kayserispor forması giymesinden mutlu olacaklarını  vurgulayan Bedir, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Eğer şartlarımız uyarsa Sabri gelirse, oynarsa mutlu oluruz.  Oynamazsa da oynayacağı takımda kendisine başarılar dileriz. Ben bu tip  transferlerin takımın önüne geçmesi noktasında da çok da huzurlu değilim. Her  futbolculu gelebilir gidebilir, ayrılabilir Sabri de yetenekli bir oyuncu,  popüler, büyük takımda oynamış bir futbolcu. Kayserispor'da oynarsa mutluluk  duyarız. En son Sabri'nin menajeri ile asbaşkanımızın görüştüğüne göre yarın  itibariyle Sabri'nin Kayseri'ye gelmesini bekliyoruz. Ama şu ana kadar en son  durum ne oldu bir bilgim yok. Biz hocamızla takımımızla 24 futbolcumuzla  uğraşıyoruz, Sabri'de gelir 25'inci olursa mutlu oluruz."
 
Kaleci Ali Ahamada ile yollar ayrılıyor
 
Yeni sezon öncesi Rumen kaleci Silviu Lung ile anlaştıklarını dile  getiren Bedir, "Romanya Milli Takımı'nın 2-3 kalecisinden birini transfer ettik.  Kaleciler diğer futbolcular gibi değil sahaya çıkan iki kaleciden birinin Türk  olması gerekiyor. Dolayısıyla Kayserispor'un iki yabancı kaleciyle devam etme  durumu yok. Durum böyle olunca da Kayserispor'a hizmet etmiş Ali Ahamada ile  yolları ayırma noktasında bir karar verdik." ifadelerini kullandı.