'Seneye Avrupa'da farklı olacağız'

Atiker Konyaspor Kulübü Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, 2016-2017 sezonunda edindikleri tecrübeler ışığında, gelecek sezon Avrupa kupalarında daha farklı bir performans ortaya koyacaklarına inandığını söyledi.

07 Haziran 2017 Çarşamba - 14:04

Baydar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2015-2016 sezonunda ligi 3.  sırada bitirerek büyük bir başarıya imza attıklarını söyledi.

Bu sezon UEFA Avrupa Ligi'nde maça çıkarken diğer taraftan hem ligi  hem de kupayı götürmeye çalıştıklarını anlatan Baydar, "Nitekim Ziraat Türkiye  Kupası'nı kazanarak ne kadar doğru bir strateji uyguladığımızı da göstermiş  olduk." dedi.

Ligin seyrine bakarak Avrupa kupalarına, Türkiye Kupası yoluyla daha  kolay gidilebileceğinin değerlendirmesini yaptıklarını vurgulayan Baydar, şunları  söyledi:

"Süper Lig'i tamamen bırakmadan Ziraat Türkiye Kupası'nda finale  odaklandık. Bizim için kolay bir sezon olmadı ama geçtiğimiz sene 'Konyaspor'u  gelecek sezon göreceğiz' diyenlere aldığımız bu kupa iyi bir cevap oldu.  Önümüzdeki sezon da ülkemizi Avrupa'da temsil edeceğiz ama bu defa daha farklı  olacak. Edindiğimiz tecrübeler bizim için ciddi bir yol haritası olacak. Atiker  Konyaspor bu sezon Avrupa'da çok daha başka bir hüviyette mücadele edecek.  Kupanın Konya'ya getirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Konyaspor  için yarın bugünden daha iyi olacak. İftihar edilecek, gurur duyulacak bir  Konyaspor için elimizden geleni yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın."

"Takımımıza yeni oyuncular kazandıracağız"

Transfer çalışmalarının devam ettiğini anlatan Baydar, sözlerini şöyle  tamamladı:

"İnşallah bunu da en kısa zamanda tamamlayıp en iyi oyuncuları  kulübümüze kazandırma noktasında net bir karara varacağız. Oyuncularımız için  henüz 'şu futbolcular gidecek, şu futbolcular gelecek' diye herhangi bir karar  alınmış değil. Ancak yeni hocamızın da tavsiyesiyle takımımıza yeni oyuncular  kazandıracağız. Belki mevcut oyuncuların içerisinden de bazı arkadaşlarımızla  yollarımızı ayırmış olacağız."

Tüm Fikstür