Bakan Kasapoğlu: "Şiddetin her türlüsüne karşıyız"

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, şiddetin zihinlerde çözülmesi gerektiğini belirterek, centilmenliğiyle efsane olmuş isimlerin, yeni sporcular tarafından örnek alınması gerektiğini söyledi.

09 Kasım 2018 Cuma - 11:10 | Son Güncelleme : 09 11 2018 - 13:24

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, AA Editör Masası'na konuk oldu ve gündemdeki konularla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
 
Kasapoğlu, PFDK kararları hakkındaki soruya, "Yeni spor aktörlerinin Baba Hakkı, Baba Gündüz, Metin Oktay ve Lefter gibi örnek olması gerek. Sahada olsun, dışarıda olsun şiddetin her türlüsüne karşıyız. Biz şiddeti zihinlerde çözmek zorundayız." şeklinde cevap verdi.
 
Kasapoğlu'nun açıklamaları:
 
- Doğu ve Güneydoğu Anadolu'ya yönelik güzel projelerimiz bulunuyor.
 
- Sahada olsun, dışarıda olsun şiddetin her türlüsüne karşıyız. Biz şiddeti zihinlerde çözmek zorundayız.
 
- Eskiden ne güzel Baba Hakkı'lar, Metin Oktay'lar, Lefter'ler vardı. Yeni futbol aktörlerinin bu isimleri örnek alması gerektiğini düşünüyorum.
 
- Golfte inanılmaz aşama kaydetmiş durumdayız. 9 sahamız varken, 24 sahaya ulaşmışız. Lisanslı sporcumuz 72 iken 2002'de, şu anda 6200 lisanslı oyuncumuz var.
 
Bağımlılık konusu
 
"Bağımlılık konusunda da mücadele anlamında bütünsel bir çalışma içindeyiz. Her türlü bağımlılık... Buna sanal bağımlılık da dahil bakanlığımızın çalışmaları olacak ve kesilmeden devam edecek."
 
"1 milyona yakın gencin taramasını yaptık"
 
"Yetenek taraması ve spora yönlendirme projesi kapsamında 1 milyona yakın çocuğun taramasını yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Genç sporcularımızın eğitim ve spor hayatlarını birlikte yürütebilmeleri için çalışmalar yapıyoruz."
 
Tesisleşme
 
"Kulüplerimiz ve federasyonlarımızla iş birliği içerisinde tesislerimizi daha verimli kullanacağız. Temel felsefemiz herkesin spor yapması. Bunun için ne gerekiyorsa yapacağız."
 
"Kulüplerimiz tıkanmış durumda"
 
Kulüplerimiz finansal olarak tıkanıklar yaşıyor. Bu durumu aşmak için çalışmalar yapıyoruz."
 
"Altınordu örneğini çoğaltmamız gerek"
 
"Altyapı konusunda Altınordu örneğini çoğaltmamız gerek."
 
"Ampute Milli Takımımız bizim gözümüzde şampiyondur"
 
"Ampute Milli Takımımız bizim gözümüzde şampiyon olmuştur."
 

Etiketler: mehmet kasapoğlu
Tüm Fikstür