'Trabzon ve Rize kardeştir'

Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta, Rize ile Trabzon'un kardeş şehirler olduğunu belirtti.

07 Haziran 2017 Çarşamba - 10:44

Usta, ligin son haftasındaki Bursaspor yenilgisinin ardından  bordo-mavili kulübü hedef alan eleştiri ve ithamlara ilişkin Twitter hesabından  açıklamalarda bulundu.

Paylaşımında "Büyük takımlar hedeften uzaklaşırsa maalesef maç seçmeye  başlarlar." ifadesini kullanan Usta, şöyle devam etti:

"O nedenle bu maçlara (Galatasaray, Beşiktaş, Medipol Başakşehir,  Fenerbahçe) motive olmak kolaydır. Herkes bilir ki Trabzonspor hedeften Beşiktaş  maçı sonrası uzaklaşmaya başladı ve Gençlerbirliği maçı dahil son 5 maçta sadece  4 puan alabildi. Fenerbahçe maçı sonrası bazı oyuncularımıza izin verilmişti.  Ancak Bursaspor, Gençlerbirliği'ni yenemeyince izinli oyuncularımız tekrar geri  çağrıldı. Direkt oynayan Onur, Olcay, Okay, Bero gibi bazı oyuncularımız da ya  sakat ya da cezalıydı. Kadro derinliği olmayan takımımız iyice daralmıştı."

Takımda sürekli oynayan 9 oyuncunun da yabancı olduğunu vurgulayan  Usta, "Takdir edersiniz ki yurt içi dengeleri bizler kadar bilmeleri ve  anlamaları mümkün değildir. Ligi adeta tamamlamış olan takımımız için son maçımız  kritik hale gelmişti. Bu durum yönetim olarak sorumluluğumuza zirve yaptırmıştı.  Yönetim olarak teknik kadroyla konu masaya yatırılmıştır. İşin ciddiyeti  konusunda mutabakat sağlanmış ve takım kampa alınmıştır." değerlendirmesinde  bulundu.

Büyük maçlardaki prim sistemi uygulandı

Usta, maçın önem derecesine göre takıma Galatasaray, Beşiktaş,  Fenerbahçe ve Medipol Başakşehir maçlarında uygulanan prim sisteminin, Bursaspor  mücadelesi için de uygulandığını aktararak şunları kaydetti:

"Maç sonucuna göre fırsatçıların tahribatına karşı tatil modundaki bir  takımın işini ciddiye alması için tüm tedbirler alınmıştır. Belki de bu durum  yıllardır kendi menfaatleri için Rize ile Trabzon'u çatıştırmak isteyenlerin  oyununu bozmak için iyi bir fırsattı. Ancak bu sorunun daha fazla manipüle  edilmesine Rize'nin 34 maçlık performansı ve Trabzonspor'un son maçtaki  performansı engel olamadı. Fırsatçıların ve başka renklere aşık manipülatörlerin  timsah gözyaşlarıyla yaptıkları kışkırtmalara inat biz biriz ve beraberiz.

Biz, fırsatçıların Rize ile Trabzon arasında oluşturulan fay hattını  maç sonucuna göre depremle sarsabileceklerini tabii ki biliyorduk. Bunu bilen bir  yönetim, gerekli tedbirleri almayarak, işini savsaklayarak bile bile tuzağa düşer  mi? Suçlamak kolay ancak el insaf. Allah kötü niyetli kışkırtıcıları, ağzından  çıkanı kulağıyla duymayanları, kötü amaçları uğruna fesat çıkaranları ıslah  eylesin. Unutmayalım ki Rize ile Trabzon kardeştir. İki şehrin arasını açan  sorumsuz kişi ya da kurumlar bugüne kadar Rizespor için ne yapmıştır?"

Tüm Fikstür