4. Dünya Göçebe Oyunları, 2020 yılında Bursa'da yapılacak

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Muhteşem bir ev sahipliğiyle bu önemli organizasyonu yapacağız" dedi.

30 Kasım 2019 Cumartesi - 16:25

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 4.  Dünya Göçebe Oyunları'nın 2020 yılında Bursa'da yapılacağını açıkladı. Sultanbeyli Belediyesi tarafından yaptırılan Aşık Veysel Parkı'nın  açılışına katılan Bakan Kasapoğlu, Türkiye'nin uluslararası organizasyonları  başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğini söyledi.
 
Türkiye'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde her alanda  zirveye oynayan bir ülke olduğunu aktaran Kasapoğlu, şunları kaydetti: "Sanayiden ekonomiye, ekonomiden sağlığa, ticarete, spora kadar  zirveye oynayan bir ülkeyiz. Bu iddiamızı inşallah gençlerimizle birlikte  yarınlara taşıyacağız. Sportif tesisleşmede Avrupa'ya meydan okuyan bir ülkeyiz.  Sayın Cumhurbaşkanımızın spora ve sporcuya verdiği önemi biliyorsunuz. Bu manada  inşa ettiğimiz tesislerin başka bir örneği yok. Spor turizmi açısından da  ülkemizin geldiği nokta çok önemli. Geçtiğimiz günlerde Bakanlık olarak Spor  Turizmi Çalıştayı düzenledik. Ülkemizin her bir noktasını bu anlamda  değerlendirme adına çok güzel planlarımız var. Bu imkanları her geçen gün  artırıyoruz. Ev sahipliğimizle, samimiyetimizle ortaya koyuyoruz."
 
Kırgızistan'ın üç kez ev sahipliği yaptığı Dünya Göçebe Oyunları'nın  dördüncüsünün 2020 yılında Türkiye'de düzenleneceğini anlatan Bakan Kasapoğlu,  "Pek çok organizasyona en güzel şekilde ev sahipliği yaptık. Sultanbeyli'den  ülkemize şunu da müjdelemek istiyorum. Biliyorsunuz Kırgızistan'da 3 kez  gerçekleştirilen Dünya Göçebe Oyunları var. Türkiye olarak bu organizasyona 2020  yılında ev sahipliği yapacağız. İnşallah 4. Dünya Göçebe Oyunları'nı ülkemizde,  Bursa'da düzenleyeceğiz. Muhteşem bir ev sahipliğiyle bu önemli organizasyonu  yapacağız." ifadelerini kullandı.
 

Etiketler:
Tüm Fikstür