5. defa zafer Musluoğlu'nun

Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nI 5. defa üst üste Hasan Emre Musluoğlu kazandı.

20 Temmuz 2014 Pazar - 15:15

Kanlıca İskelesi ile Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı arasındaki yaklaşık  6,5 kilometrelik parkurda yapılan yarış hakkında değerlendirmede  bulunan Erdener, "Yarışa hem dünya çapındaki yüzücüler hem de kendi yüzücülerimiz  ve halkımız çok büyük ilgi gösteriyor. Bundan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu yıl da  bin 700 civarında yüzücüye ev sahipliği yaptık" diye konuştu. 
 
Son 5 yılın şampiyonu Hasan Emre Musluoğlu'nun performansının  kendilerini mutlu ettiğini dile getiren Erdener, "Bu zor parkurda 45 ülkenin  sporcuları arasında genel klasmanda Hasan Emre'nin sürekli olarak birinciliğini  koruması bizi çok mutlu ediyor. Ümidimiz, yüzücülerimizin havuzda da bu başarıyı  sürdürmeleri ve Türkiye'ye yakın zamanda olimpiyat madalyası kazandırmaları"  ifadelerini kullandı. 
 
MUSLUOĞLU: ÇOK MUTLUYUM
 
Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nda son 5 yılı birinci olarak  bitirerek rekor kıran Hasan Emre Musluoğlu ise yüzmeye 6 ay ara vermesine rağmen  elde ettiği birincilik için çok mutlu olduğunu söyledi. 
 
Hasan Emre, yarışlara 5 yıldır katıldığını aktararak, "Bu zamanda 5  kez üst üste birinci olduğum için çok mutluyum. Bu sene benim için ayrı bir  anlamı var. Altı aylık bir ara verip, antrenörlüğe başlamıştım. Yüzücüler için 6  aylık ara çok uzun bir süre. Bu sürede antrenörsüz çalışmalarıma devam ettim. Bu  yıl da zirvede yer aldığım için çok sevinçliyim" değerlendirmesinde bulundu. 
 
Yarışın son metrelerinin zorlu geçtiğini vurgulayan Hasan Emre  Musluoğlu, "Galatasaray Adası'na kadar belli bir tempoda gittim. Daha sonra  tempoyu artırmaya çalıştım. Yarışın sonlarında akıntı ters yönde geldi. Bunun  için çok zorlandım" şeklinde konuştu.
 

Tüm Fikstür