540 bin euro trafik cezası!

Dortmund'un yıldız futbolcusu Marco Reus, 540 bin Euro para cezasına çarptırıldı.

18 Aralık 2014 Perşembe - 10:43

Ehliyeti olmayan Reus'un, buna rağmen yıllardır diremsiyon başında oturduğu anlaşıldı. Reus, 18 Mart 2014 tarihinde antnenmandan sonra Aston Martin marka lüks arabası ile eve giderken trafik polisi tarafından durduruldu. Yapılan kontrolde Reus ehliyetini gösteremedi. Bunun üzerine başvurulan merkezi bilgi sisteminden Reus'un hiç bir zaman ehliyet sahibi olmadığı ortaya çıktı.
 
Daha sonraki günlerde araştırma derinleştirilince, Reus'un sahibi olduğu aynı arabanın beş kez otoyolda sürat sınırını aştığı ve ceza kesildiği anlaşıldı. Ehliyetsiz futbolcunun başı derde girmesin diye her cezayı hiç bekletmeden ödediği anlaşıldı. Bu cezalar da dosyaya eklendi.
 
Sonuçta Reus, 90 günlük kazancı karşılığı 540 bin Euro para cezasına çarptırıldı. 
 
NASIL HESAPLANDI
 
Para cezası kişinin gelirine göre hesaplanıyor. Reus Dortmund'dan ayda 180 bin Euro, günlük 6 bin Euro kazanıyor. 90 günün karşılığı  540 bin Euro oluyor.
 
Reus'a 90 günden fazla ceza verilseydi; ceza sabıka kaydına geçilecekti. Futbolcunun diğer bir şansı da, ehliyet yasağı getirilmemesi.
 
Reus'un 18 yaşındayken sürücü kursuna gittiği ancak imtihana girmediği, o günden beri de ehliyetsiz olarak araba kullandığı belirtildi. Futbolcu cezaya itiraz etmeyeceğini ve ödeyeceğini açıkladı.

Tüm Fikstür