7 profesyonel 50 miniğe karşı futbol maçı yaptı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, Altınordu Marmaris Futbol Okulu açılışında aralarında Fenerbahçeli Salih Uçan ve Atiker Konyasporlu Volkan Fındıklı'nın da bulunduğu 7 profesyonel oyuncu, 50 minik futbolcuyla karşı karşıya geldi.

12 Haziran 2018 Salı - 1:23

Altyapıya verdiği önemle son yıllarda adından sıkça söz ettiren  İzmir'in köklü kulüplerinden Altınordu'nun kurduğu Marmaris Futbol Okulu'nun  açılışında Marmaris'ten yetişen 7 profesyonel futbolcu iki grup halinde 100  miniğe karşı futbol maçı yaptı.
 
Her iki grupta 7 profesyonel futbolcuya karşı yaptığı karşılaşmadan da  minikler galip ayrıldı.
 
Marmaris'te futbola başlayıp yetişen Fenerbahçeli Salih Uçan,  Konyasporlu Volkan Fındıklı, eski Elazığsporlu Alper Kalemci, Karşıyakalı Onur  Kıntaş, Afyonsporlu Aykut Uluç, Muğlasporlu Onur Uğlu, Fethiyesporlu Anıl'ın  miniklerlerle olan iki maçı da ilgiyle izlendi.
 
Fenerbahçe'nin sözleşmeli sporcusu olan ve Sion'da kiralık olarak  forma giyen Salih Uçan gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisinin de bir  zamanlar minik olduğunu 8 yaşından 14 yaşına kadar Marmaris'te futbol oynadığını  aktardı.
 
 
Uçan, "İlk defa oynadım böyle bir futbol maçı. Çok güzeldi.  Marmaris  inanılmaz güzel bir yer. Bizim zamanımızda futbola ilgi çok gösteriliyordu.  Tekrardan canlandırmak istiyoruz hep beraber. Marmaris futbola yatırım yapmalı.  Marmaris, Alanya gibi süper ligde olmalı. Bizim onlardan hiçbir farkımız yok."  dedi.
 
Konyasporlu Volkan Fındıklı da daha önce hiç gösteri maçı yapmadığını  belirterek şunları söyledi:
 
"Farklı güzel bir tecrübe oldu benim için. Daha önce futbol  oynadığımız arkadaşlarımızla birlikte futbol oynama teklifinde bulundular. Bizde  çocukları motivasyon için kabul ettik. Çok güzel bir maç yaptık. Örneğini yurt  dışında görmüştük. Daha önce Türkiye'de hiç oldu mu bilmiyorum ama oldukça  zevkli, eğlenceli ve katılımı yüksek bir maç oldu. Bu çocuklar kendi  çocukluğumuzu hatırlatıyor bize. İnşallah onlardan da profesyonel futbolcular  çıkar."
 
 
Altınordu Marmaris Futbol Okulu Koordinatörü Ahmet Cem Çorakçı,  "Burada yetişen profesyonel futbolcular kırmadı bizi. Amacımız futbolumuza ivme  kazandırmak. Altınordu ile iş birliği içerisine girdik. Yeni Salih Uçan'lar,  Volkan'lar, Alper'er yetiştirmek istiyoruz. 275 sporcumuz var. Yarışmacı  takımlarımız var." diye konuştu.
 
Gösteri maçını yaklaşık 500 kişi izledi. Gösteri maçının ardından  minik futbolcular saha ortasında dans etti. Minikler profesyonel futbolculardan  bol bol imza aldı.
 
  
 

Etiketler: