AB Bakanı ve Başmüzakereci Çelik sporcularla buluştu

Çelik, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından 5 Ocak Fatih Terim Stadyumu'nda düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, bugün çok güzel bir iftar programı düzenlendiğini, sporcularla ve onların hocalarıyla bir arada olduklarını söyledi.

07 Haziran 2018 Perşembe - 23:03

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik,  "Hükümetlerimiz döneminde spora verilen önemin en büyük sebeplerinden bir tanesi,  gençliğimize, genç sporculara, kardeşlerimize sahip çıkmaktır. İkincisi de  Türkiye'nin sesini sporun her bir alanında dünyaya daha çok duyurmaktır. Bunu  giderek daha çok ve daha güçlü bir şekilde yapıyoruz." dedi. 
 
Bu kadar sporcuyla birlikte olmanın kendileri için büyük bir şans ve  mutluluk olduğunu ifade eden Çelik, sporcuların çok önemli başarılara imza  attığını, onların önemli yerlerde Türkiye'yi temsil ettiğini bildiklerini  kaydetti.
 
Bir ülkenin gelişmişlik seviyesiyle o ülkede sporun gelişmesi arasında  çok doğrudan bir bağlantı olduğunun altını çizen Çelik, şöyle devam etti:
 
 "Pek çok yerde spor tesisleri bulunması, sporcuların desteklenmesi  hususunda son derece yetersiz şartlardayken bugün Türkiye'nin pek çok yerinde  illeri geçtik ilçelerde bile son derece önemli spor tesisleri var. Adana'nın her  yerini de bu spor tesisleriyle donatmaya devam ediyoruz. Hükümetlerimiz döneminde  spora verilen önemin en büyük sebeplerinden bir tanesi, gençliğimize, genç  sporculara, kardeşlerimize sahip çıkmaktır. İkincisi de Türkiye'nin sesini sporun  her bir alanında dünyaya daha çok duyurmaktır. Bunu giderek daha çok ve daha  güçlü bir şekilde yapıyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemde de sporu destekleme,  teşvik etme, sporcuyu destekleme şeklindeki bu politikalarımıza devam edeceğiz.  Ülke geliştikçe, büyüdükçe, ülkede istikrar oldukça bu konudaki gelişmeler de  aynı hızla devam edecek. 24 Haziran seçimlerinden sonra da aynı istikrar, aynı  güç devam ettiği zaman bütün bunları daha büyük başarılara imza atacak, bu çıtayı  daha yükseklere çıkaracak şekilde yolumuza devam edeceğiz."
 
Sporcu gençlerin yaşlarında olduğu zamanlar Adana'nın tamamında  gidebilecekleri bir iki basketbol sahasıyla bir tane ancak yüzme havuzunun  bulunduğunu belirten Çelik, şimdi kentin her tarafına tesisler kazandırdıklarını  söyledi.
 
"Türkiye'yi büyütmeye devam ediyoruz"
 
Sporculara da destek verdiklerini vurgulayan Çelik, şöyle konuştu:
 
"Ülkemizin birliği, dirliği için yola devam ettiğimiz müddetçe önümüze  herhangi bir engel çıktığında bu engeli aşmamız çok kolay oluyor. Bu engelleri  aşarak, Türkiye'yi her alanda daha yüksek standartlara yükseltmemiz daha kolay  oluyor. Dolayısıyla birliğimizi, beraberliğimizi, dirliğimizi koruyacağız. Bakın  Türkiye'de çeşitli terör örgütlerinin saldırısına karşı hem ülkemizi etkili bir  şekilde savunuyoruz hem en güçlü şekilde terörle mücadele ediyoruz hem de  Türkiye'yi büyütmeye, ekonomisini, demokrasisini büyütmeye devam ediyoruz. Bu  sporcu kardeşlerimizin şu anda yaptığı gibi bu bayrağımızı en yüksekte tutmak  için her geçen gün daha yükseğe götürmek için siyaset, ekonomi, spor alanında ve  aklımıza gelen her alanda Türkiye'yi daha büyük ufuklara taşımak için  ilerliyoruz. İnşallah Türkiye bu birlik, dirlik içerisinde aynı sizin bu  masaların etrafında oluşturduğunuz birlik ve beraberlik içerisinde geleceğe daha  kuvvetli yürüyecek."
 
"Bu çocukların sahip olduğu imkanlar geçmişte yoktu" diyen Çelik,  birtakım karamsarlıklara, kötü propagandalara kafayı takmamak gerektiğinin altını  çizdi.
 
Çelik, Türkiye'nin geleceğinin parlak, yolunun açık olduğunu, birlik,  beraberlik içerisinde bu geleceğe yürümek gerektiğini sözlerine ekledi.
 
AK Parti Sakarya Milletvekili adayı Kenan Sofuoğlu da siyasete hızlı  bir şekilde giriş yaptığını ve gençlerle ilgilenmek istediğini belirtti.
 
 Her akşam gençlerle bir araya geldiklerini ifade eden Sofuoğlu,  kendisine verilen imkanın hakkını vermek için koşturduğunu ve 24 Haziran'da  özellikle gençlerden destek beklediğini dile getirdi.
 

Etiketler:
Tüm Fikstür