Abdullah Avcı'dan maç sonu tepki ve transfer yanıtı

Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Erzurumspor'a 3-2 mağlup oldukları maçın ardından konuştu.

16 Ocak 2020 Perşembe - 7:22 | Son Güncelleme : 16 01 2020 - 14:12

Türkiye Kupası'nda BB Erzurumspor'a 3-2 mağlup olan Beşiktaş'ta teknik direktör Abdullah Avcı, maç sonunda açıklamalar yaptı.
 
Abdullah Avcı sözlerine "Bu hava şartlarında futbol oynamanın doğru olmadığını kaydeden teknik adam, "Erzurum halkına teşekkür ederim. Şartlar... İnsan sağlığı ile alakalı söylüyorum. 18:30'da, -10, -12 derecede oynamak, doğru değil." şeklinde başladı.
 
Avcı, A Spor muhabirinin "Hocam Beşiktaşlılar işten çıktıktan sonra maçı izleyebilsin diye böyle bir planlama yapılıyor" ifadelerine "Beşiktaşlılar maçı seyrederler, başka kanalda da seyrederler, reytingden önce sporcu sağlığı önemlidir. Siz de savunmaya geçmiş gibi gözükmeyin" diyerek yanıt verdi.
 
 
 
TRANSFER YANITI
 
Transferdeki son durum sorulunca deneyimli hoca, "Transferi konuşuruz. Biz şu anda mevcut oyuncuların performansını nasıl yukarı çekeriz, onun çalışmasını yapıyoruz" cevabını verdi.
 
- Erkan Sözeri: "Amacımız kupanın rengi olmak"
 
Büyükşehir Belediye Erzurumspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri, Beşiktaş karşısında güzel bir oyun oynadıklarını ifade ederek, "Bugün güzel bir futbol şöleni vardı ve maçtan önce de ifade ettik amacımız kupanın rengi olmak.
 
Gidebildiğimiz yere kadar gitmek ve iyi performans sergileme istiyoruz." dedi.
 
Soğuk havaya rağmen taraftarların maça büyük ilgi gösterdiğini anlatan Sözeri, şöyle konuştu:
 
"Bu kadar soğuğa rağmen gelen insanların, güzel futbol içlerini ısıttı diye düşünüyorum. Bu galibiyeti taraftarlarımıza ve doğum günü olan kulüp başkanımıza armağan ediyorum. Zaman zaman iyi işler yaptık iyi futbol oynadık, hazırlanış açısından güzel goller attık ama yediğimiz goller biraz basit gibi gözüktü. Oyunun tamamına baktığımız zaman daha iyi olan taraf, isteyen taraf bizdik. En azından ben öyle düşünüyorum oyuncularımı o yüzden tebrik diyorum."
 
 
Sözeri, takımdaki oyuncu kadrosunun eleştirilmesine yönelik, "İkinci takım diye oyuncularımız eleştiriliyordu. Evet süreyi az alan oyuncular ve belki ligde çok oynamamış oyuncular ama bizim öyle bir kadromuz var ki bugün çıkan kadroyu ligde koysanız hedefe oynar diye düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu.
 
Beşiktaş'ı oynadığı futbol nedeniyle tebrik eden Sözeri, sözlerini şöyle tamamladı:
 
"Oyunu hiç çirkinleştirmeden centilmence mücadele ettiler onları da tebrik ediyorum. Kupa iki ayaklı ilk ayağını kazanmak önemliydi. Bugün 2-2 bitseydi çok üzülürdüm. Bu mücadeleye bir galibiyet yakışırdı ve oyuncularımıza camiamıza yakıştı diye düşünüyorum. İlk ayağında az da olsa bir avantaj elde ettik bunu da ikinci ayakta kullanmak istiyoruz. Bu turu geçersek farklı hedefler koyabiliriz açık yüreklilikle söylüyorum ama bizim hedefimiz Süper Lig'e çıkmak."
 
 
 
 
 

Etiketler: