Abdullah Avcı: "Önemli olan maç kazanmak"

Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu 4. haftasında Fenerbahçe ile mücadele edecek olan Medipol Başakşehir'de teknik direktör Abdullah Avcı, açıklamalarda bulundu.

07 Eylül 2017 Perşembe - 22:20

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Tesisleri'nde gerçekleştirilen antrenman öncesinde basın mensuplarının karşısına çıkan Avcı, "Yedi oyuncumuz milli takımlardaydı. Döndüler ve bugün itibarıyla tamamlandık. Onun dışındakilerle burada çok iyi çalıştık. Oyuncular çok istekliydi, tüm antrenmanları amacına yönelik yaptılar. Gelen oyuncularımızda bir sakatlık yok, bu önemli. Bugün ilk kez tam takım beraber çalışacağız. Şu an enerjimiz iyi, iyi gidiyoruz ve iyi çalışıyoruz. Kazanmak ve kazanarak devam etmek istiyoruz. Çok değerli bir takım ile oynayacağız. Onlar da çıkış yapmak ve iyi duruma gelmek istiyorlar. Zihinsel yorgunlukları var. Umarım iki takım adına da iyi bir oyun olur, sonucu bizim olursa da bu bizi mutlu eder. Bütün detayları düşündük, umarım güzel bir maç olur" diye konuştu.
 
"MAÇ YOĞUNLUĞUNA ALIŞACAĞIZ"
 
Ay sonuna kadar 6 maç oynayacaklarını söyleyen tecrübeli teknik adam, "Bu yoğunluğa alışacağız. Geniş ve alternatifli bir kadromuz var. Herkese sıra gelecek. En iyisini yapmaya çalışacaklar. Fikstürün geneline bakan bir teknik adam değilim. Hep hafta hafta giderek hareket ediyoruz. Ligin 4. maçını oynayacağız. Bu sezon transferde herkes çok hareketli bir dönem geçirdi. Herkes çok önemli oyuncular aldı. Takım uyumları nasıl olacak, onu bir sonraki milli takım arası, 7. maç oynandıktan sonra daha net görebileceğiz. Fikstür avantajı değil, önemli olan maç kazanmak" dedi.
 
"UMARIM DÜNYA KUPASI'NDA OLURUZ"
 
A Milli Takım'ın, 2018 FIFA Dünya Kupası'na katılma ihtimali ile ilgili olarak konuşan Avcı, "Milli Takım'ı tebrik ederim. İyi bir dönüş oldu, Dünya Kupası Elemeleri'nde şansları devam ediyor. Yeni hoca ve ekibe başarılar dilerim. Milli Takım'a giden oyuncularımızın da performansları da iyiydi. Bu da bizi mutlu etti. Eylül ayı başlangıcı kötü, sonundaki maç ise iyi oldu. Ekim ayı belirleyici olacak. Tüm duygu ve düşüncemiz, orada çalışmış bir teknik adam olarak da ülke adına ve oyuncular adına Dünya Kupası'nda olmak deneyim kazandıracaktır. Umarım Dünya Kupası'nda olacağız, önemli bir virajdan döndük, bunu dönebiliyorsak, birsonrakinin daha iyi olabileceğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.
 
Eljero Elia'nın performansı hakkında da konuşan Avcı, "Elia geldiğinden bu yana son derece olumlu. Hem skora etki eden hem de takım ve sistem oyunu içinde buna ayak uydurmaya çalışan bir oyuncu. Kenar oyuncuları takviyeleri yaptık. Kerim ve Tunay geldi, Edin bizimleydi. Rekabetin olduğu bir ortamı yaşıyoruz. Elia'nın performansı iyi gidiyor, umarım böyle devam edecek" diyerek sizlerini noktaladı.
 

Tüm Fikstür