Adanaspor'dan suç duyurusu

Turuncu-beyazlı kulüp, ligin 23. haftasındaki Atiker Konyaspor maçında olay çıkardığı ileri sürülen taraftarları hakkında suç duyurusunda bulundu.

22 Mart 2017 Çarşamba - 18:11 | Son Güncelleme : 22 03 2017 - 18:13

Adanaspor Kulübü, Spor Toto Süper Lig'in 23. haftasında  Atiker Konyaspor ile yapılan maçta olay çıkardığı iddia edilen taraftarları  hakkında suç duyurusunda bulundu.
 
Kulübün basın sözcüsü Erkin Doygun, yazılı açıklamasında, 20.  haftadaki Gaziantepspor-Adanaspor ve 23. haftadaki Adanaspor-Atiker Konyaspor  maçlarında yaşanan kötü tezahürat ve saha olayları sebebiyle ağır para cezaları  ve seyircisiz oynama cezası aldıklarını anımsattı.
 
Doygun, açıklamasında, "Adanaspor ve camiasına zarar verici hareket  içerisinde olduğu tespit edilecek kişiler hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur.  Söz konusu suç duyurusu 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine  Dair Kanun kapsamında, kötü tezahürat ve saha olaylarına sebep verdiği tespit  edilecek kişiler hakkında yapılmıştır. Bu kapsamda verilen dilekçenin şikayet  edilen kısmında herhangi bir kişi ismi belirtilmeden 'tespit edilecek kişiler'  ifadesi kullanılmıştır." şeklinde görüş belirtti.
 
Adanaspor, 23. haftada sahasında yaptığı Atiker Konyaspor maçını 1-0  kaybetmiş, bazı taraftarlar kırdıkları koltukları ve çeşitli cisimleri sahaya  atmıştı.
 

Tüm Fikstür