Adanaspor taraftarlarına ceza

Adanaspor Kulübü yetkililerinin suç duyurusuyla, Spor Toto Süper Lig'in 23. haftasında Atiker Konyaspor ile yapılan maçta olay çıkardığı iddia edilen taraftarlar hakkında, "Spor müsabakalarını seyirden yasaklama" ve "Taraftar derneği yöneticiliği yapamama" gibi tedbir kararları verildiği bildirildi.

28 Nisan 2017 Cuma - 22:18

Kulübün basın sözcüsü Erkin Doygun, yaptığı yazılı açıklamada, Atiker  Konyaspor maçında çıkan olaylarla ilgili 6222 sayılı Sporda Şiddet ve  Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında, suç duyurusunda bulunduklarını  hatırlattı.
 
Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma  kapsamında, söz konusu olaylara sebebiyet verdiği tespit edilenler hakkında  tedbir kararı verildiğini belirten Doygun, şunları kaydetti:
 
 "Bu kişiler hakkında, spor müsabakalarını seyirden yasaklama, müsabaka  günü en yakın kolluk birimine başvuru yükümlülüğü ve aralarında taraftar derneği  yöneticisi olanların da yöneticilik görevini yapamayacaklarına dair tedbir kararı  verilmiştir. Bu cezaların yanı sıra, kulübümüzün uğramış olduğu zararların  ilgililerden tazmini için gerekli yasal yollara da başvurulacaktır. Kulübümüze ve  büyük Adanaspor camiasına zarar veren, sporda şiddet ve düzensizliğe yol açan  şahıslarla mücadelemiz kararlılıkla devam etmektedir."
 

Tüm Fikstür