Ahmet Nur Çebi: Cenk Tosun gündemimize geldi

Beşiktaş'ta Başkan Çebi, takımın Antalya kampında açıklamalarda bulundu. Çebi transferi gündemde olan Cenk Tosun konusuna da açıklık getirdi. Başkan, "Beşiktaş'ın çok sevdiği bir futbolcudur Cenk Tosun. Çok katkıları oldu, teşekkür ederim kendisine. Transferde gündemimize geldiği doğrudur. Finansal durumları netleştiremediğimiz için ilerleyemiyoruz" ifadelerini kullandı.

10 Ocak 2020 Cuma - 12:00

Beşiktaş'ta Başkan Ahmet Nur Çebi, siyah beyazlıların Antalya kampında basın toplantısı düzenledi. Kulübün mali yapısından transfere kadar birçok konuda önemli açıklamalarda bulunan Başkan Çebi Cenk Tosun konusuna da değindi. Çebi, "Beşiktaş'ın çok sevdiği bir futbolcudur Cenk Tosun. Çok katkıları oldu, teşekkür ederim kendisine. Transferde gündemimize geldiği doğrudur. Finansal durumları netleştiremediğimiz için ilerleyemiyoruz" dedi.
 
İşte Çebi'nin açıklamaları:
 
Beşiktaş Futbol AŞ'nin Genel Kurul'da eski yönetim ibra edilmedi. Gündemimiz o. Beşiktaş çok önemli bir kulüp. Ayakta kalması hem Türk sporu hem de Beşiktaşlılar açısından çok önemli. 
 
Bir önceki döneminde 10 milyon TL kar eden şirketin bir sonraki dönemde 300 milyon TL zarar etmesinin ardından zaten ibra edilmemesi gerektiğini düşünüyorduk. Bir yeri yönetirseniz basiretli olmak gerekir. Futbol AŞ'nin yapmış olduğu bu zararın irdelenmesi gerekir. Oy birliğiyle ibra edilmeme kararı çıktı. Biz bu camiayı temsil ediyoruz. Yetkiyi camiadan aldık. Camianın da bu hususta talebi ve baskısı oldu. 
 
 
 
"Başkan hesap vermeliydi"
 
Bütün Futbol AŞ'nin bahsi geçen tarihler arasında yönetim kurulu kararlarına baktığımızda ana faaliyeti olan futbolcu transferleri kar ve zararı oluşuyor. Bunlarının hiçbir tanesinin o günkü yönetim kurulunun önüne gelmediğini ve imzaları olmadığını gördük. Bu arkadaşlarımız içinde olmadıkları ve atmadıkları imzalardan sorumlu tutulamazlar. Tamamen Futbol AŞ'yi taahhüt altına sokan durumları sayın başkanın imzalandığı ve onun hesap vermesi gerektiğini düşündük. Kendisinin de çıkıp kendini aklaması da bir şanstır. Bu hususta gerekeni yapacaktır. İbra edilseniz de edilmeseniz de bu süreç var. İbra edilmemek dünyanın sonu değil. Dava açma hakkı Tüm Beşiktaşlıların hakkıdır. Onun sonucu yüksek mahkemelerin kararıdır.
 
"Biz koltuk için gelmedik"
 
Mevcut yeni yönetim kurulu tartışılıyor. Tek başına burayı idare etmek kolay değil. Özellikle muhalefet olmalı, direnç gösteren kişiler olmalı. Ben hem çalacağım hem oynayacağım doğru bir tavır değil. Ben hesap sorabilmeliyim, bana da muhalefet olunmalı. Buraya seçilen arkadaşlarımız benim yol arkadaşlarım zaten. Biz burayı iyi yönetilmek için geldik. Koltuk için gelmedik. Kuvvetler ayrılığıyla yönetilmek daha sağlıklı olacak. Hiçbir şeyden kaçmıyoruz. Biz Beşiktaş için kendimizi feda etmeye geldik. Beşiktaş'ın maddi ve manevi ağır bir yükü var. Çöze çöze yola devam ediyoruz. Sabır göstersinler bize. 
 
-VAR'la ilgili şu andaki durum, futbolla ilgili konuların muhatabı Tahkim Kurulu'dur. TFF Yönetim Kurulu yaptığımız başvuruya cevap vermeli. Bize bildirilmesini istiyoruz. 
 
-Bugüne kadar, 7 seneden beri hiç kimsenin Beşiktaş'ta parası kalmadı. Çalışıyoruz, çözülmemesi çözülmeyeceği anlamına gelmez.  
 
-Benim tercihim Futbol AŞ'nin başında Erdal Torunoğulları'nın olmasıdır. 

Etiketler:
Tüm Fikstür