Alanyaspor'da Çavuşoğlu yeniden başkan

Alanyaspor Kulübünün olağan genel kurulunda Hasan Çavuşoğlu, yeniden başkanlığa seçildi.

29 Mayıs 2018 Salı - 18:49 | Son Güncelleme : 29 05 2018 - 21:31

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen  olağan genel kurula Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Belediye Başkan Yardımcısı  Nazmi Yüksel ile oda ve dernek başkanları da katıldı. Genel kurulda, yönetim ve  denetim kurulu faaliyetleri ibra edildi.
 
Faaliyet raporunun okunmasının ardından katılımcılara hitap eden Hasan  Çavuşoğlu, zor günler geçirdiklerini söyledi.
 
Spor Toto Süper Lig'de sezonu 40 puanla tamamladıklarını hatırlatan  Çavuşoğlu, "İyi bir takımımızın olması, bizi hep umutlandırdı. Birlik ve  beraberlik içinde, taraftarlarımızın özellikle son 10 maçta verdiği destekle bir  görevi daha tamamlamış olduk." dedi.
 
 
Süper Lig takımında yöneticiliğin kolay olmadığını dile getiren  Çavuşoğlu, 7 yıldır görev yaptıklarını anımsatarak, "Bu sürede iyi şeyler yapmaya  çalıştık. Hata, yanlış mutlaka yaptık ama doğruları daha çok yaptığımızı  düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu.
 
Ligde son maça kadar heyecan yaşadıklarını ifade eden Çavuşoğlu,  kendileri için büyük önem taşıyan maçlarda puan kaybettiklerini aktardı. Söz  konusu müsabakaların bazılarını kendi hataları, bazılarını da hakem hataları  nedeniyle kaybettiklerini kaydeden Çavuşoğlu, şöyle konuştu:
 
"Canımız çok yandı. Ligi 50 puanda bitirmemiz gerekiyordu. Özellikle  Kardemir Karabükspor ve Atiker Konyaspor maçlarını almamız gerekiyordu. Bu  maçlarda kendi hatalarımız oldu. Bunun dışında yorumcuların da hemfikir olduğu  12-13 penaltımızın verilmeyişi oldu. Sonuç olarak bizler de hata yaptık, hakemler  de hata yaptı. Futbolun içinde olan şeyler."
 
Ligde kendilerini zorlu bir sürecin beklediğini belirten Çavuşoğlu,  birlik, beraberlik içerisinde ellerinden gelenin en iyisini yapmaya  çalışacaklarını vurguladı.
 
Taraftarların özellikle son 10 maçtaki desteklerinin önemine değinen  Çavuşoğlu, "Alanyaspor'un şehrimizin tanıtımına ve ticaretine neler  kazandırdığının bilincinde olmamız gerekiyor. Şehrin dinamikleri bunu çok daha  iyi anlasa daha iyi olacağımızı söyleyebilirim." ifadelerini kullandı.
 
"Vagner Love'sız da ligde 40 puanla 12. olduk"
 
Hasan Çavuşoğlu, zaman zaman yapılan eleştirilerin çok iyi niyet  içermediğini dile getirerek, Vagner Love'ın transfer sürecini örnek verdi.
 
Vagner Love'ın Monaco'dan 2 milyon 850 bin avro alırken, Alanyaspor'a  1 milyon 500 bin avroya geldiğini aktaran Çavuşoğlu, şunları söyledi:
 
"Vagner Love bize gelirken daha büyük hedeflerini gerçekleştirmek  istedi. Bunu da gerçekleştirdi. Büyük bir takımın transfer teklifi nedeniyle  bizden gitmek istedi. Bir kulüpten gitmek isteyeni tutamazsın. Geç geldi, kampa  katılmadı, takımın huzurunu bozmaya çalıştı. Sonuçta gitti. Ancak alırken yaşı  nedeniyle bizi eleştirenler olduğu gibi satarken de bazıları bizi haksız şekilde  eleştirdi. Vagner Love kalsaydı ne getirir ne götürürdü tartışılır. Neticede 3  milyon 750 bin avroya Vagner Love'ı Beşiktaş'a verdik. Geçen yıl 40 puanla ligi  12. sırada bitirirken, bu yıl Vagner Love'sız da ligde 40 puanla 12. olduk."
 
Turuncu-yeşilli kulübün olağan genel kuruluna tek aday olarak giren  Hasan Çavuşoğlu, seçimde kullanılan 326 oyun tamamını alarak yeniden başkan  seçildi.
 
Hasan Çavuşoğlu başkanlığındaki yeni yönetim kurulunda şu isimler  bulunuyor:
 
Ahmet Pehlivan, Ahmet Saz, Ahmet Söylemez, Ahmet Tuncer, Ali Baki Boz,  Bilal Gömeç, Cevat Şenkardeşler, Dilaver Çekiç, Enver Vural, Eray Erdem, Fahri  Gürses, Fatih Göçmenoğulları, Fikret Arık, Hüseyin Girenes, Hüseyin Gümrükçüler,  Hüseyin Karaman, Kamil Köseoğlu, Mehmet Güler, Mehmet Kuş, Mehmet Uslu, Metin  Fahri Özçelik, Muhammet Çetin, Murat Kayacan, Muzaffer Barcın, Nazmi Yüksel.
  
Denetim kuruluna ise Hasan Uysal, Hüsnü Topal ve Oğuzhan Çavuşoğlu  seçildi.
 

Etiketler: Hasan Çavuşoğlu
Tüm Fikstür