Albayrak: Alanyaspor Emre Akbaba için 7 milyon euro istedi

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak açıklamalarda bulundu.

17 Ağustos 2018 Cuma - 11:47 | Son Güncelleme : 17 08 2018 - 11:59

İŞTE ALBAYRAK'IN AÇIKLAMALARI:

Biz kulüpler arasınra yer sezonda barış içinde bir lig diliyorum. Biz maalesef ilk günüden beri Hasan Başkan'la Emre Akbaba'yı konuşuyoruz. Biz başkanın odasına gittik görüşme yaptık. Başkan bizden 7 milyon euro istedi. Buöyle bir para söz konusu olamaz. 6-7 ayı kalan bir futbolcuya bir böyle bir para veremeyiz. Böyle ekonomik sıkıntıda olduğumuz bir durumda böyle paralar veremeyiz. Biz 100 liranın hesabını yapıyoruz.

Biz en son 2.5 milyon euro teklif verdik. En son 3 milyona çıktık. Kulüpler Birliği'nden sonra başkanla tekrar görüştük. 3 milyon euroyu tekrarladık ama anlaşamadık. Ben Alanya'ya gidip yönetimle görüşüp haber vereyim dedi. Başkan 6'da Alanya'ya gideceğim dedi fakat sonradan öğrendim ki 6'da Alanya'ya uçak yokmuş. Emre'yi yönetimde gitmesi için ikna etmeye çalışıyorlarmış. Emre de Galatasaray için ısrar ediyormuş. Sağolsun o da. Allah hem Galatasaray için hem Emre için hayırlı olanını versin. Emre'yi 'Sen Şampiyonlar Ligi için gidiyorsun ama seni oynatmazlar' diye aklını çelmeye çalışıyorlarmış ama böyle bir şey olamaz. Biz onun Şampiyonlar Ligi'nde oynatacağız. Bizim Beşiktaş'la da aramış iyidir. Fİkret Orman'la görüştüm. Sağolsun 'Hiçbir sıkıntı yok, alabilirsiniz' dedi. Bir futbolcu bana 'Fenerbahçe'ye gitmek istiyorum' dese kesinlikle transfer etmem onu. 
 
Emre'yla hala telefonlarda konuşuyoruz. Fikret Orman'la konuştuğumuz oyuncu bize kalsın. Açıklamam. Daha önceden Nouma'yla ilgili talebimiz olmuştu. O zamanki başkan Serdar Bilgili 'Almasanız iyi olur' dedi. Ben o anda kapattım transfer konusunu. Aynı şekilde Beşiktaş bizim o dönem önemli bir oyuncumuzu istedi. Serdar Başkan bana sordu. Ben de 'Almasanız iyi olur' dedim. Onlar da hemen transfer mevzuunu kapattı. Transfer böyle olur arkadaşlar. 

Etiketler:
Tüm Fikstür