Alex'ten Kocaman'a ince mesaj

10 Şubat 2012 Cuma - 15:57

Doğru bildiğini söylemekten çekinmeyen ve sosyal medyada bunu taraftarlarla paylaşan Brezilyalı yıldız, artık tek forvet oynamaktan vazgeçmeleri gerektiğini bildirdi.

Tek forvet oynamanın takımı rakibe mahkum kıldığını belirten Alex, bu görüşünü yakın çevresiyle paylaşırken, "Rakiplerin üzerimize bu kadar çok gelmelerinin nedeni, ileride yeterince tehdit oluşturamamaktan kaynaklanıyor" dedi.

KOCAMAN'LA DA PAYLAŞTI

Büyük takımların çift forvet oynamaktan korkmamaları gerektiğini savunan tecrübeli futbolcu, "Galatasaray, Elmander'in yanına Baros'u koymasaydı, şu anda lider olamazdı. Biz de oyunu rakip sahaya yığmak ve daha çok gol bulmak istiyorsak, gerektiğinde çift santrforlu sistemi uygulamalıyız" şeklinde konuştu. Düşüncelerini, tek forvette ısrar eden Aykut Kocaman'la da paylaşan Alex'in, Moussa Sow'un yanına ikinci bir forveti mutlaka monte etmeleri gerektiğini bildirdiği belirtildi.

'BEN OLSAM DAHA FARKLI OYNATIRIM'

Twitter'dan Fenerbahçeli taraftarlarla mesajlaşan Alex, "F.Bahçe'de teknik direktör olsan takımı nasıl oynatırdın?" sorusuna "Farklı" yanıtı verdi. Kocaman'ın sistemini açıkça eleştiren kaptan, sadece deplasmanda değil, kendi sahalarındaki maçlarda da zorlandıklarını itiraf etti.

Etiketler: 0
Tüm Fikstür