Ali Ay: "En az 3 transfer daha yapacağız"

Süper Lig ekiplerinden Bursaspor'un Portekiz’in Porto takımından 1 yıllığına kiraladığı Nijeryalı orta saha oyuncusu Mikel Ndubusi Agu, resmi sözleşmeyi imzaladı.

08 Ağustos 2017 Salı - 19:26 | Son Güncelleme : 08 08 2017 - 19:27

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, Özlüce Tesisleri'nde gerçekleştirilen  imza töreninde yaptığı konuşmada, şu ana kadar 5 futbolcuyla anlaştıklarını ve  hepsinin de nokta transferler olduğunu söyledi.
 
Transferde aceleci olmadıklarını belirten Ay, "Biraz taraftarlarımızı  üzdük ama yoğurdu üfleyerek yiyoruz. Güzel transfer yaptığımızı ümit ediyorum.  Bugün de Agu ile imzalayacağız. İnşallah kulübümüze, camiamıza hayırlı uğurlu  olur. Kendisine çok güveniyoruz. Hocamız daha önce bitirdiğimiz transferlere  teşekkür etti. 'Bu transferi bitirirseniz 3 kere teşekkür edeceğim' dedi. Kendisi  6 numaraya çok önem veriyor. İnşallah güzel günler yakında hep beraber göreceğiz”  diye konuştu.
 
"En az 3 transfer daha yapacağız"
 
Bir gazetecinin transfer çalışmalarındaki son durumu sorması üzerine  Ay, şunları söyledi:
 
"Badu ve Agu’yu aldık. Delarge ile görüşüldü. Büyük ihtimalle o da  gelecek diye düşünüyorum. Twumasi’den haber bekliyoruz. Bunlar hemen olacak işler  değil. Kazakistan’da daha da zor. Delarge’yi aldıktan sonra 1 veya 2 kanat ve  kesinlikle sağ bek almamız lazım. Sağ bek ile ilgili gelişmeler var. Onu da  bildireceğiz. En az 3 transfer daha yapacağız. Bursaspor’un eksik olan yerlerini  biz de görebiliyoruz. Bu sene daha iyi olacak."
 
Nijeryalı oyuncu Agu ise Bursaspor ile sözleşme imzalamaktan dolayı  mutlu olduğunu bildirdi.
 
Taraftarlar ve kulüpten gördüğü sevginin kendisini çok sevindirdiğini  anlatan Agu, "Buraya geldiğimin boşuna olmadığını herkese göstermek istiyorum. Bu  kulübe gelmek benim için önemliydi. Çalışarak boşuna olmadığını göstereceğim. Şu  an için pozitif şeyler aldım. İnşallah bu sene mutlu bir yıl olur.” dedi.
 
Agu, Bursaspor'u tercih etmesindeki sebebin sorulması üzerine, "Bir  kaç oyuncu ile konuştum. Çok iyi yorumlar yaptılar. Hocam da bana güveniyor.  Araştırmalarımda buranın çok büyük kulüp olduğunu gördüm. Bu da benim gelmem için  önemli faktör oldu.” karşılığını verdi.
 
Nijeryalı oyuncu daha sonra kendisini 1 yıllığına Bursasporlu yapan  sözleşmeyi imzaladı.
 
  
 

Tüm Fikstür